top of page

Активна громада Харкова: громадяни консультуватимуть владу

Оновлено: 27 бер. 2019 р.

У Харкові розпочала роботу громадська організація “Інститут респуліка” та її всеукраїнська ініціатива “Активна громада”.


Покликання діяльності ініціативи - залучення громадян до прийняття рішень та просвітницька робота.Раз на тиждень ми проводимо інформаційні години, де роздаємо видання “Наші вісті”, спілкуємось з громадянами, запитуємо в них про публічні консультації, говоримо про нагальні політичні питання”, - ділиться комунікаційний менеджер Активної громади у Харкові Андрій Руденко.


Суть публічних консультацій в тому, що влада приймає рішення на основі думки людей, влада консультується у своїх громадян, який саме варіант краще обрати. Публічні консультації відбуваються за допомогою інструменту “Ваша Думка” - спеціально розробленому сайту, де громадяни можуть шляхом смс або в он-лайн режимі відповідати на запитання влади та  обирати один з наданих варіантів відповідей.Також за ініціативою Інституту Республіки два рази на тиджень у Харкові працює “Клуб активної громади”, де учасники можуть поспілкуватись з експертами та обмінятись думками стосовно реформ, що відбуваються в країні. На останньому засіданні клубу громадяни вивчали та аналізували програми кандидатів у Президенти.


Першими результатами роботи стало те, що 22 березня представники “Активної громади” відвідали Дергачівську районну Державну адміністрацію, де було домовлено з владою про проведення перших публічних консультацій в районі.


Владу цікавить думка громадян стосовно благоустрою територій. Наступного місяця почнемо роботу над тим, щоб вже запускати консультацію з сформульованим питанням. Також нас запросили виступити перед сільськими головами на зборах, розповісти про цю корисну ініціативу, щоб поширити використання такої практики”, - розповідає Руденко.У найближчих планах Активної громади Харкова - проведення переговорів з усіма районами та популяризація участі громадян у прийнятті рішень на рівні всієї Харківської області.  

Comentarios


bottom of page