29 травня 2024 р. у Харкові відбулася публічна дискусія «Залучення громадян до прийняття рішень у Харкові». Захід зібрав 59 осіб, серед яких 3 представник влади, 5 спікерів і 54 представники активної громадськості (члени і керівники харківських громадських організацій, волонтерських рухів; підприємці; студенти; керівники та представники закладів освіти та інші зацікавлені громадяни).
На заході громада та влада обговорювали такі важливі питання:
►Які наявні інструменти взаємодії влади та громади в Харкові мають бути покращені?
►Які нові інструменти взаємодії влади та громади слід запровадити
у Харкові?
►Що як правило стає на заваді здійсненню конструктивного діалогу між владою
та громадою? (з власного досвіду учасників або власних міркувань).
►Як найкраще поінформувати Харків'ян щодо їх можливостей брати участь
у прийнятті рішень? (петиції, громадські слухання тощо).
Захід складався з двох основних частин. В межах першої частини виступили спікери – представники міської влади та громадські активісти. Спікерами виступили:
Світлана Горбунова-Рубан – заступниця міського голови;
Кирило Лукаш – волонтер, актор, журналіст;
Олена Бекетова-Рофе – громадська активістка, волонтерка;
Дмитро Давидьянц – керівник Офісу реформ;
Олександр Чумак – голова Асоціації приватних роботодавців.
Спікери звернули увагу на актуальні проблеми харківського сьогодення, зокрема, пов’язані з освітою, розвитком бізнесу, відновленням інфраструктури, відбудовою в цілому.
Після виступів спікерів активні представники громадськості мали можливість поставити питання, що сприяло розвитку цікавої конструктивної дискусії.
Модераторка заходу Марина Ніколаєва зауважила: «Дехто може вважати, що порушення питань взаємодії громадян та влади сьогодні «не на часі», але вочевидь, і особливо для Харкова, ці питання набувають вкрай важливого значення, оскільки у Харкові сьогодні стільки проблем, стільки тактичних і стратегічних завдань, що влада просто не вимозі впоратися з їх вирішенням самостійно. Тож сьогодні, як ніколи раніше, влада потребує діалогу з громадськістю. Цей захід присвячений моделюванню такої діалогічної взаємодії, а тому є гостро актуальним і важливим».
Друга частина заходу передбачала роботу учасників в групах у форматі «Світове кафе». Групи обговорювали актуальні питання, пов’язані з удосконаленням комунікації «громадяни-влада», фіксували їх письмово, а потім презентували аудиторії. Одна з пропозицій, яку висловили майже всі групи, стосувалася створення при Міській раді консультативної (громадської) ради, яка б виступала своєрідним посередником між владою і громадянами, гармонізуючи та оптимізуючи процес прийняття спільних рішень стосовно розвитку міста тощо.
Також більшість груп зауважила на необхідності удосконалення такого інструменту, як петиції, на необхідності осучаснення вебсайту Міської ради, який є одним з головних джерел обміну інформацією з громадянами, поширення достовірних даних, отримання зворотного зв’язку.
Своїми враженнями щодо заходу поділився спікер Кирило Лукаш: «На мою думку, - це неймовірно важливий захід. Впевнений, що ця думка поділяється кожним, хто на ньому присутній. Виступаючи спікером, спостерігаючи за розгортанням дискусії, працюючи у групі, я дійшов висновку про панування атмосфери відкритості, відвертості, конструктивного діалогу. Абсолютно зрозуміло те, що рішення, до яких дійшли учасники в результаті групової роботи, не залишаться в межах заходу, а отримають подальший розвиток у діяльності місцевого самоврядування, і активні громадяни готові цьому сприяти»
Наприкінці заходу всі учасники мали можливість познайомитися ближче і поспілкуватися неформально за філіжанкою кави.
Цей захід реалізується ГО СМАРТ МЕДІА в рамках Програми «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього заходу є винятковою відповідальністю СМАРТ МЕДІА та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.
Comentários