top of page

Регіональна Виборча Рада Харкова Запитальник до кандидатів на посаду міського голови та партій
Блок №1. Загальні погляди на законодавство про місцеве самоврядування та організацію і діяльність органів місцевого самоврядування у Харкові:

 1. Чи потребує змін Статут територіальної громади м. Харкова?

 2. Чи реально втілення інструментів прямої демократії таких як місцевий референдум, громадські слухання та механізми громадських обговорень у формі електронної консультації та електронних петицій у Харкові ? Якщо так, то яким чином?

 3. Які зміни необхідно втілити у роботі органів місцевого самоврядування Харкова для забезпечення більшої прозорості та відкритості?

 4. У проміжному звіті “Прозорі міста - 2020” Transparency International відсутній Харків, а в торічному Рейтингу прозорості 100 міст України Харків зайняв 51 позицію. Які дії будуть впроваджені вами задля відповідності міської ради та виконкому критеріям прозорості та належного врядування?

 5. Робота депутата міської ради: дієвість запитів, ефективність та прозорість роботи постійних та тимчасових комісій. Розподіл повноважень у прийнятті важливих для громади рішень між депутатським корпусом та членами виконкому. Які проблеми, зміни та нові правила можливі у цих формах співпраці?

 6. Звітність міського голови перед громадою: реальність або фікція? Введення яких механізмів потрібне задля більшої прозорості і контролю роботи мера? 

 7. Які форми та умови для самоорганізації громадян у межах міської територіальної громади ви вражаєте ефективними? Що саме необхідно від органів міського самоврядування для їх введення?


Блок №2 Фінанси місцевого самоврядування

1. Формування бюджету Харкова. Прозорість та ефективність. 

Чи ефективне та прозоре залучення інвестицій ? Які ви бачите шляхи для збільшення доходів? Яким чином повернути кредити Харкова?

2. Видатки. Чи потрібен їх перерозподіл? Якщо так, як саме?

Чи достатнім чином фінансується оснащення закладів соціальної сфери, інфраструктури міста? Як можна вирішити комунальні проблеми Харкова? 

3. Прозорість розподілу бюджетних коштів. Як посилити контроль над розподілом коштів, уникнути корупційної складової, зробити імідж міської влади прозорим?

4. Управління комунальними підприємствами. Як ви плануєте змінити роботі харківських КП? Чи потрібні наглядові ради, відкриття фінансової звітності, проведення громадських слухань? 

5. Комунальна власність. Як ви плануєте змінити управління комунальною власністю?

6. Громадській бюджет участі. Наскільки ефективним та прозорим вважаєте механізм виборів переможців, та що потрібно змінити в його механізмі?


Блок №3 Планування розвитку території міської громади 

 1. Наскільки прозорим та ефективним є механізм розподілу земель, зокрема під будівництво, у Харкові? Чи потрібно повертати втрачені території та яким чином? Які потрібні правила забудови міста?

 2. Генплан Харкова. Наскільки цей документ є відкритим, детальним та якісним? Чи потрібні зміни? Чи потрібно запровадження реальних громадських слухань по спірним питанням? Не лише дорогам, а й пам’ятникам, церквам, тощо.

 3. Механізм збору орендної плати та розміщення малих архітектурних форм, зокрема на червоних лініях. Чи потрібні додаткові правила у цьому секторі, які б сприяли розвитку бізнесу, але не заважали громаді? 

 4. Як зробити місто більш інклюзивним та доступним для всіх верств населення?

 Блок № 4 Управління житловим фондом та житлово-комунальним господарством, тарифна політика у цій сфері

 1. Наскільки прозорим та ефективним є механізм управління житловим фондом міста, використання коштів на ремонт та утримання будинків, робота комунальних компаній в цій сфері, зокрема КП «Жилкомсервис»?

 2. Чи достатньо швидко та без перешкод утворюються ОСББ у Харкові? Чи потрібно переводити більшу частину фонду у самоуправлінні та як прискорити цей процес та зробити життя людей більш якісним? Як місцеве самоврядування повинно підтримувати цю ініціативу?

 3. Як забезпечити прозору тарифну політику у сфері житлово-комунального господарства?

 4. Чи потрібні міські програми енергозбереження та встановлення приборів обліку? Якщо так, які саме?

 5. Що робити з аварійним та застарілим житловим фондом, зокрема, такими районами, як Москальовка, частина Холодногірського тощо? З архітектурними пам’ятками серед аварійних будівель комунальної власності? З гуртожитками, які передані або не передані у комунальну власність міста? 

Блок№5 Місцеві дороги та транспорт


 1. Наскільки прозорим та ефективним є розподіл грошей на ремонт, реконструкцію та будівництво доріг у місті? Як знищити корупційну складову у цьому секторі? Чи потрібні Харкову нові розв’язки, за які кошти і де їх потрібно будувати?

 2. Хто та яким чином повинен визначати перелік об’єктів, що потребують ремонту, чергу робіт? Зокрема, якщо йдеться не про головні магістралі, а внутрішньоквартальні дороги та тротуари?

 3. Яка Ваша позиція щодо побудови велосипедних доріжок у Харкові та існування пішохідних вулиць у центрі міста, обмеження руху автотранспорту у центрі міста?

 4. Яким чином повинна працювати система міських майданчиків для паркувань? Яким чином зробити її прозорою та прибутковою? Де отримати на це інвестиції?

 5. Громадський автотранспорт. Чи достатньо прозора робота цієї системи, зокрема, розподілу маршрутів серед приватних перевізників? Яким чином місцеве самоврядування може забезпечити якість та безпеку городян, зокрема, пільгових категорій?

 6. Наземний електротранспорт. Чи потрібно його збереження та розвиток? Яким чином здійснити оновлення рухомого складу, трамвайних шляхів, позбавитись так званих дрифтів? Наскільки успішно запроваджена система валідаторів та єдиного Е-тікета, яким чином можна удосконалити цю систему та зробити наземний електротранспорт не збитковим?

 7. Метрополітен. Чи дійсно підземки є збитковою, наскільки якісний менеджмент КП, чи присутня там корупційна складова, як це можна змінити? Чи потрібно будувати метрополітен у кредит, яка є альтернатива?          


Блок№6 Утилізація сміття, екологія міста.


 1. Чи потрібно запровадження системи роздільного збору сміття у Харкові? Яким чином можна запровадити її?

 2. Чи потрібно місту будівництво сучасного сміттєпереробного заводу? Якщо так, будування можливо за рахунок бюджетних коштів або інвестиційних?  Чи потрібно консервувати, або навпаки, розширяти міські полігони  у Дергачах, на Рогані?

 3. Яким чином можна вплинути на поліпшення екологічної ситуації, якість повітря навколо підприємства Коксохім? Як на рівні місцевого самоврядування контролювати приватні хімічні та інші небезпечні підприємства?

 4. Ваші кроки щодо покращення якісті питної води у Харкові?

 5. Програма збереження зелених насаджень. Наскільки потрібна вона Харкову?   


Блок№7 Розвиток закладів освіти, культури, спорту і фізичної культури

 1. Чи достатній обіг фінансування закладів освіти, культури, спорту і фізичної культури у Харкові? Якщо ні, то яким чином слід перерозподілити бюджетні гроші для більш ефективного менеджменту у цих сферах?

 2. Яким чином може відбуватись участь батьків у фінансуванні закладів освіти згідно нового законодавства про освіту? Як це зробити прозоро та на добровільній основі? Якою ще повинна бути участь батьків у освітньому процесі?

 3. Як зберегти дитячі заклади культури та спорту на достойному рівні, та як залучити інвесторів у сектор освіти, культури, спорту і фізкультури? Яким чином зберегти педагогічний ресурс на високому рівні?


Блок№ 8 Медичне забезпечення та соціальний захист.

 1. Чи у достатній мірі фінансуються медичні заклади та заклади соціального захисту населення у Харкові? Чи є корупційна складова у закупівлях? Якщо так, то та як її позбутись? Яким чином слід перерозподілити бюджетні кошти для більш ефективного менеджменту у цих сферах? Як залучити та зберегти якісний персонал у лікарнях?

 2. Програми щодо забезпечення безоплатними ліками та безоплатним лікуванням (інсулінозалежні пацієнті, орфанні, онкологічні хворі, паліативні тощо). Яким чином безперебійно забезпечувати людей, які потребують допомоги?

 3. Співпраця з обласними закладами медицини, екстреної медицини, зокрема, в умовах пандемії COVID-19. Чи якісно вона налагоджена? Якщо ні, то як можна покращити співпрацю зусиллями місцевого самоврядування?

 4. Допомога малозабезпеченим верствам населення, пенсіонерам, людям з інвалідністю. Наскільки автоматизований цій процес? Наскільки легко отримати допомогу? Чи можна силами місцевого самоврядування спростити процедури та надати додаткову допомогу, не лише фінансову?  


Блок№9 Забезпечення правопорядку  та правової допомоги мешканцям громади.

 1. Якою повинна бути програма співпраці та допомоги правоохоронним органам у місті? Що потрібно покращити?

 2. Як покращити систему відеонагляду у Харкові? Чи потрібні для цього інвестиції? Де повинні бути камеру відеонагляду у першу чергу?

 3. Чи потрібна Харкову, як прикордонному та прифронтовому місту, програма патріотичного виховання молоді та підтримки патріотичних сил та протидії диверсантам? Якою вона повинна бути? Яка роль місцевого самоврядування у її впровадженні?

 4. Оцініть якість роботи ЦНАПів та офісів безоплатної правової допомоги у місті. Наскільки ці послуги доступні для містян, що потрібно змінити?


Блок№10 Пріоритети економічного розвитку громади


 1. Яким чином органи місцевого самоврядування можуть підтримати бізнес та підприємців громади? Які сфери ви вважаєте найбільш потенційно привабливими для інвестицій?

 2. Чи можливе залучення інвестиції у туристичній Харків? Що саме може бути цікавим для туристів?

 3. Які пріоритети економічного розвитку громади Харкова ви бачите?
Проект здійснюється Школою політичної аналітики НаУКМА в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Зміст запитальника є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.Comments


bottom of page