top of page

Валерія Головачова: "Громадська діяльність тримається на вірі, наполегливості та згуртованості"

Ми запустили серію статей для того, щоб познайомити Вас з нашою організацією “СМАРТ МЕДІА”. Організація - це, в першу чергу, люди та їх цінності, мрії та плани.


Валерія Головачова


За освітою - філологиня української мови. З третього курсу університету занурилась у громадську діяльність. Це почалось зі вступу до Всеукраїнської молодіжної громадської організації Фундація Регіональних Ініціатив. За весь час у ФРІ була заступницею голови осередку, головою осередку, членкинею Ради Старійшин – керівного органу на всеукраїнському рівні. Також є засновницею та організаторкою проекту Ніч поезії, яка існує уже чотири роки. За час в молодіжній ГО працювала над організацією подій та внутрішнім менеджментом осередку, організовувала освітні події, табори, правозахисні акції, вечірки, та, звісно ж, Ночі Поезії і багато-багато інших івентів. Я і досі є членкинею ФРІ та продовжую брати участь у житті організації.

Ще одним важливим етапом мого життя була робота в Хабі соціальної активності «Студія 42» – простору створеного для ГО та ініціатив. Більше року роботи в хабі ще більше відкрила для себе різноманіття активного громадського життя Харкова.

Зараз я асистентка координатора Київського Діалогу у Харківській області. Ми працюємо з громадами малих міст і цю роботу я вважаю дуже ціннісною, адже ми не просто робимо освітні події – ми ініціюємо створення мережі тих людей, які дійсно роблять зміни у своїх громадах.


У чому полягає взаємодія реформ та громадян? Навіщо займаєтесь цією діяльністю? Що ви знайшли для себе у СМАРТ МЕДІА?


Я бачу, що більшість громадян дуже погано орієнтується в тих реформах, які наразі відбуваються в нашій країні. Проти частини з них є багато упереджень, породжених фейками та непоінформованістю. Змінювати цю ситуацію, підвищувати рівень обізнаності громадян у такій важливій темі – це важливий крок для творення громадянського суспільства в Україні. Я маю на увазі підвищення усвідомленості, відповідальності громадян, а також їх спроможності до самоорганізації.
Який Ваш експертний профіль? Яку особисто Вашу ідею (проект) хочете реалізувати у СМАРТ МЕДІА?


Я не вважаю себе експерткою у тій чи іншій сфері, але найбільше досвіду я маю в роботі молодіжних ГО, роботі хабів. Також дуже багато часу я присвятила внутрішньоорганізаційним процесам, творенням команд, менторству, тобто HR в громадському секторі. Це також робота з новими членами та членкинями організацій, робота над творенням ефективних спільнот як всередині організації, так і під час подій, адже робота з учасниками заходів – це ще одна сторона HR. Саме роботі з людьми я віддавала мало не найбільше часу за весь час, що я в громадському секторі.


Громадяни та влада: як налагодити діалог і чи можливо це у Харкові?


Я вірю, що діалог між громадянами та владою у Харкові можливо покращити. Але це вимагає дуже багато зусиль та, мені здається, впертості з боку тих, хто бачить сенс та цінність у такому діалозі.


Чим СМАРТ МЕДІА відрізняється від інших організацій? Що нового ви хочете зробити у громадському секторі?


СМАРТ МЕДІА для мене особлива людьми. Взагалі громадська діяльність багато в чому тримається на вірі, наполегливості та згуртованості. Все це є в СМАРТ МЕДІА. Крім того, я в цій організації з початку бралась за серйозні проекти і за трошки більше року існування зробила вже багато чого. Постійна систематична та наполеглива робота за кількома різними напрямками досі продовжує мене вражати.

Ким мріяли стати в дитинстві?


У дитинстві я мріяла стати журналісткою, потім у певний момент відмовилась від цієї ідеї, але, як ви бачите зараз, я - у СМАРТ МЕДІА.


Ваш улюблений урок у школі.


Найбільше у школі я любила літературу та мови. Певно, саме це і привело мене врешті-решт на філфак.


Розкажіть про цінності, важливі для вас.

Робота в громадському секторі допомогла актуалізувати і чіткіше сформулювати мої цінності. Для мене дуже важливими є взаємодопомога та взаємопідтримка, і йдеться не лише про закриту групу осіб – родину, членів організації тощо, - це стосується нашого суспільства взагалі. Безумовно, важливими для мене є права людини. Це і про свободу у виборі свого шляху для кожного і поваги та прийняття цього з боку суспільства; я помічаю дуже багато проблем з правами людини в Україні і тому відчуваю важливим боротись за них. Ще однією цінністю, яку я б виділила, є довіра.


Що хочете побажати читачам, які вас читають зараз?


Нашим читачам хочу побажати критично мислити, але водночас не втрачати віру в людей.


Comments


bottom of page