top of page

ЯК ДОСТУКАТИСЯ ДО МІСЬКОГО ГОЛОВИ?


Напевне, ніхто не стане заперечувати того факту, що міський голова є головною посадовою особою місцевого самоврядування. І не тільки тому, що він найчастіше з’являється на телебаченні та на шпальтах газет,  в соціальних мережах і на різноманітних представницьких заходах, а тому, що це передбачено Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Статутом територіальної громади міста та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб.

Цілком логічно, що міський голова має великі владні повноваження. Він пропонує кандидатуру секретаря міської ради, формує персональний склад виконавчого комітету ради і очолює виконком, призначає своїх заступників і керівників департаментів міської ради та інших посадових осіб, підписує рішення міської ради, видає розпорядження тощо. Одночасно міський голова несе велику відповідальність за діяльність органів місцевого самоврядування, а фактично – за все, що відбувається на території міста. Не дивно, що найбільше звернень, скарг і пропозицій від мешканців міста та юридичних осіб надходять саме на ім’я міського голови,  в даному випадку – Харківського міського голови Ігоря Терехова. Хоча ми добре розуміємо, що особисто мер не може читати і відповідати на всі звернення. Для цього у структурі Харківської міської ради створено окремий Департамент діловодства, а в ньому – відділ з питань звернень громадян, відділ з питань звернень юридичних осіб та відділ забезпечення доступу до публічної інформації. Ці відділи і опрацьовують всі звернення та запити, які надходять на адресу Харківської міської ради та Харківського міського голови, а в разі потреби переадресовують їх за належністю. З цією метою ще у 2011 році розпорядженням міського голови також було затверджено Порядок з організації роботи зі зверненнями громадян та юридичних осіб у Харківській міській раді та її виконавчих органах.

Отже, звернення (письмове або електронне) залишається основною формою взаємодії громадськості із Харківською міською радою та її посадовими особами, в тому числі – з міським головою. Також свої звернення до них громадяни можуть передавати по телефону або усно, під час особистих прийомів чиновниками, які вони зобов’язані проводити у визначені дні і години.

До речі, навіть зараз під час війни, багато громадян користуються цими механізмами взаємодії. За інформацією Департаменту діловодства Харківської міської ради, лише протягом 2023 року до виконавчого комітету міської ради надійшло 23612 письмових звернень громадян, у яких було викладено 27864 питання. Крім того, 16895 громадян звернулися до відділу з питань прийому громадян Департаменту, де їм були надані відповідні роз’яснення і рекомендації у вирішенні порушених ними питань. Ще 570 звернень надійшло на особисті сторінки міського голови в мережі «Фейсбук» та «Інстаграм» (сюди також можна звертатися).

Насамкінець, нагадаємо, що направити електронне звернення до Харківського міського голови Ігоря Терехова можна через спеціальну форму, яка є на веб-сайті Харківської міської ради.

Письмові звернення до Харківського міського голови, заступників міського голови або директорів департаментів можуть бути надіслані поштою на адресу: 61200, м. Харків, пл. Конституції, 7, Харківська міська рада або передані особисто чи уповноваженою особою за адресою: м. Харків, пл. Конституції, 7, 1 поверх, к. 2 (письмові звернення громадян) або м. Харків, пл. Конституції, 7, 1 поверх, к. 6 (юридичні особи).

Попередньо записатися на особистий прийом до заступників Харківського міського голови і директорів департаментів Харківської міської ради можна за адресою: площа Конституції, 7, вхід з пров. Соборного (колишній пров. Радянський). Запис проводять фахівці Департаменту діловодства міської ради щодня, крім вихідних та святкових днів, з 8:00 до 17:00 (перерва - з 12:00 до 12:45), у п'ятницю - до 15:45. Телефони для довідок: 760-73-14, 760-74-28.

Інформація про особистий прийом громадян Харківським міським головою І. Тереховим, на жаль, відсутня, мабуть, з міркувань безпеки. Вважаємо, що це вимушений крок і після закінчення війни міський голова буде більше уваги приділяти роботі із зверненнями громадян та проводити відкриті зустрічі з харків’янами. 


Цей матеріал опубліковано ГО СМАРТ МЕДІА в рамках Програми «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього матеріалу є винятковою відповідальністю СМАРТ МЕДІА та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.


Commenti


bottom of page