top of page
Фото автораSMART MEDIA

Aлгоритм прийняття рішень Харківською міською радою та етапи(діалог з владою)

Оновлено: 6 жовт.

Участь громадян у процесі прийняття рішень місцевою владою є ключовим елементом демократії. В Харкові існують чіткі механізми та етапи, за допомогою яких громадяни можуть впливати на рішення міської влади. Розглянемо алгоритм прийняття рішень Харківською міською радою.


Початком процесу прийняття рішень є ініціація питання. Це перший крок у процесі прийняття рішень міською радою, який включає в себе висунення певної проблеми, пропозиції або ініціативи для розгляду та обговорення. Ініціація питання може відбуватися кількома способами:




1. Ініціатива міського голови.

Міський голова Харкова має право ініціювати розгляд питань, які стосуються міського управління, розвитку інфраструктури, соціальної політики та інших важливих аспектів життя міста. Пропозиції міського голови зазвичай базуються на аналітичних даних, експертних висновках та зверненнях громадян.


2. Ініціатива депутатів міської ради.

Кожен депутат міської ради може внести на розгляд питання, яке вважає важливим для громади. Це може бути питання, яке обговорювалося з виборцями, або проблема, що потребує негайного вирішення. Депутати можуть діяти індивідуально або у складі депутатських груп чи комітетів.


3. Ініціатива комісій міської ради.

Постійні комітети міської ради, які складаються з депутатів, спеціалізуються на різних галузях, таких як бюджет, містобудування, соціальна політика тощо. Комітети можуть ініціювати питання на підставі проведених досліджень, консультацій з експертами або звернень громадян.


4. Ініціатива громадських організацій та об'єднань.

Громадські організації та об'єднання можуть виступати з ініціативами, які стосуються їхньої сфери діяльності або захисту прав і інтересів певних груп населення. Вони можуть подавати пропозиції та звернення до міської ради, брати участь у публічних обговореннях та слуханнях.


Наступний крок – це робота у постійних комісіях міської ради. Ініційоване питання розглядається відповідною профільною комісією міської ради. Комісії складаються з депутатів, які спеціалізуються на певних галузях, таких як бюджет, соціальна політика, містобудування тощо. Комісія проводить ретельний аналіз, обговорення та підготовку проєкту рішення. На цьому етапі можуть залучатися та брати участь громадські організації та експерти.


Ще один пункт алгоритму прийняття – це публічні обговорення. Для важливих питань можуть проводитись громадські слухання, де громадяни мають змогу висловити свою думку та пропозиції. Інформація про слухання зазвичай публікується на офіційному веб-сайті міської ради та в місцевих засобах масової інформації.


Далі - проведення сесії міської ради на яку виноситься проєкт рішення. Підготовлене комісією питання (рішення) виноситься на розгляд сесії міської ради. На сесії депутати обговорюють, голосують та приймають рішення щодо проєкту. Засідання сесії є відкритими для громадськості, і громадяни можуть бути присутніми на них (наразі, за результатами дослідження Руху «Чесно» (http://surl.li/upbfv) Харківська міська рада є середньо-відкритою щодо своєї діяльності. Проте, засідання сесій відбувається у дистанційному режимі, з трансляцією на сайті міської ради (http://surl.li/upbhd) та дублюванням на YouTube-каналі. Участь громадськості у засіданнях сесії, у дистанційному форматі, офіційно не обмежена).


І останній пункт алгоритму – це реалізація рішення. Після прийняття рішення міською радою воно передається до виконавчих органів для реалізації. Виконавчі органи відповідальні за впровадження прийнятих рішень на практиці.

Завдяки активній участі у процесах прийняття рішень громадяни можуть реально впливати на розвиток свого міста та вирішувати важливі соціальні питання. Використовуйте свої права та можливості для побудови більш справедливого та комфортного середовища у м. Харків.




Цей матеріал опубліковано ГО СМАРТ МЕДІА в рамках Програми «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього матеріалу є винятковою відповідальністю СМАРТ МЕДІА та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

 

Comments


bottom of page