top of page

Ярина Михальонок: "Громадський активізм виникає у відповідь на проблему"

Ми запустили серію статей для того, щоб познайомити Вас з нашою організацією “СМАРТ МЕДІА”. Організація - це, в першу чергу, люди та їх цінності, мрії та плани.

Бачу своє покликання у наданні допомоги людям - вразливим категоріям населення. Не можу і не буду мовчати, коли бачу несправедливість, невігластво, ненависть та дискримінацію. Для чого я це роблю? Я — жінка. І у своїй країні я не хочу боятися бути собою, а хочу, аби кожна людина починаючи зі школи мала змогу втілити і реалізувати свої мрії та покликання. Інформація — основний інструмент будь-якого журналіста. В ГО Смарт медіа, я як журналістка, висвітлюю не тільки виклики, що постають перед спільнотою, а й способи їхнього подолання, які можна застосувати тут і зараз. Це є основною метою моїх матеріалів. Також звертаю увагу на посилення підтримки та тиску громадськості на здійснення проєвропейських реформ в Україні шляхом розширення участі та залучення широкого кола організацій громадянського суспільства з регіонів.


 

Громадський активізм виникає у відповідь на проблему.


У контексті демократичної тенденції неможливо залишити поза увагою фундаментальну цінність широкої та ефективної участі громадян у житті суспільства, що є не лише здобутком демократичного реформування, а й засобом вдосконалення демократії та певною мірою її індикатором. Тому не випадково проблема забезпечення повноцінної участі населення у політичному житті перебуває у центрі моєї уваги. Гендерний моніторинг показує про низьку активність жінок на місцевих виборах. Тому бачу необхідність у створенні освітньої програми розвитку для учениць віком від 14 до 20 років. Аби розповідати про міфи на виборах, проблеми кандидаток, стратегію та технологію на місцевих виборах, нові можливості. Я мрію допомогти ученицям 9-11 класу, студенткам училищ та спеціалізованих шкіл-інтернатів відігравати активну роль у процесах розбудови демократичного суспільства та досягнення ґендерної рівності, справедливості та реалізації людських прав. Тому моя мета - це політична освіта, спрямована на створення критичної маси громадян, які володіють повною та достовірною інформацією про політичну реальність, незалежно і критично формують власну думку та готові до громадської діяльності.


Ключовим чинником у процесі політичної трансформації суспільства стає всебічна обізнаність громадян із діяльністю органів публічної влади та її результатами. Відповідно до мети моє завдання: 1) ліквідувати політичну безграмотність; 2) сформувати демократичні погляди та цінності; 3) виробити розуміння політики; 4) виробити вміння критично мислити. З огляду на це дуже актуальними завданнями є збір, опис та аналіз сучасного стану політичної освіти в Україні серед молоді від 14 до 20 років, визначення основних недоліків існуючих програм з політичної освіти, які організовуються політичними партіями та неурядовими організаціями, а також шляхи їх подолання.

 

У вільний час займаюся самоосвітою, а також пишу прозу і поезію. Моя слабкість це театр, недарма маю наукові публікацію на цю тему. У своєму житті кожен має право обирати. Обирати професію, місце роботи, що купувати та багато іншого. На мою думку, дуже складно і водночас важливо правильно обрати фах, професію, з якою буде пов’язане все подальше життя. Багато хто тільки в останній момент не замислюючись обирає професію, а у когось це мрія з дитинства. Потрібно поважати і цінувати думки інших, але обирати шлях самому, бо твоє життя тільки у твоїх руках. В дитинстві мріяла стати мамою) нею і є))


В ГО СМАРТ МЕДІА всі взаємодіють і роблять це на один великий спільний результат. А ще у нас сильна культура партнерства, що невіддільно пов`язана зі спільною відповідальністю. Основною мотивацією в роботі з командою бачу практичне втілення досвіду для створення якісного, сучасного, креативного, відкритого та відповідального регіонального простору.

 

Найголовніше для мене, передовсім, сім'я, мій фундамент, де я напиваюся силами, як водою. Творчість - це мій дах, я від неї наповнююся. Мої крила - це кохання і дружба.

Пам'ятайте, що гірський потік не визнає спорідненості з цебром води, зачерпнутим з нього.

コメント


bottom of page