top of page

Центр допомоги врятованим запрацював у Харкові

Напередодні у Харкові запрацював Центр врятованих. Центр відкрили за сприяння UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Кожен постраждалий від війни житель регіону може отримати в ньому фахову комплексну соціально-психологічну допомогу.«СМАРТ медіа» не оминули увагою та вітають такі ініціативи, тому ми приїхали підтримати творців центру. Адже комуни куючи реформи в Україні та спілкуючись з ВПО та мешканцями деокупованних територій знаємо, наскільки важливо подалати психологічні наслідки війни, щоб рухатися далі, відбудовувати Україну.

У відкритті Центру взяли участь народна депутатка України Марія Мезенцева, голова ХОВА Олег Синєгубов, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко та представник UNFPA в Україні Хайме Надаль.За словами Олега Синєгубова, Харківська область має тривалі тісні партнерські взаємовідносини з UNFPA, Фондами ООН. З 2022 року в обласному центрі працювали дві мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства, які були створені в межах Програми «Міста і громади, вільні від домашнього насильства».Як розповіла Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, ідея створення Центрів допомоги врятованим належить віце-прем'єр-міністерці з питань Євроатлантичної інтеграції Ользі Стефанішиній. Вона також зауважила, що за даними Офісу Генпрокурора, на сьогодні в Україні зареєстровано 212 випадків сексуального насильства, здійсненого в умовах повномасштабної війни. Найбільша кількість таких злочинів припадає на Херсонську і Київську області. На Харківщині зафіксовано 19 підтверджених випадків.


«Усі ми добре розуміємо, що це лише «верхівка айсберга» і фактично таких злочинів набагато більше. Робота Центру допомоги врятованим дасть можливість постраждалим людям сказати про свій біль і пережиті страждання, а також отримати комплекс медичних, соціально-психологічних та правових послуг», – розповіла Катерина Левченко.Comments


bottom of page