Андрій народився в Південному, був єдиним сином, ще зі школи захоплювався музикою, грав на фортепіано та гітарі. З 2015 року був гітаристом, а згодом — солістом, автором пісень у гурті «Останній Дракон». Але за професію обрав не музику, а медицину. Щоправда, планував лікувати не поранення, а зуби — був стоматологом.
Андрій був активним учасником громадського життя, брав участь у проєктах від ФРІ (Фундація Регіональних Ініціатив): Ночах поезії, проєкті «Твоя країна»,був залучений до діяльності «Школи медіапатріотів».
![](https://static.wixstatic.com/media/8c62e9_407fa76617bc49b1bd26b539530a054d~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_110,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/8c62e9_407fa76617bc49b1bd26b539530a054d~mv2.jpg)
На другий день повномасштабного вторгнення Андрій поїхав здавати кров для поранених. Він приєднався до ТРО Південного та взяв на себе відповідальність за медичну частину, постійно ходив з рюкзаком і ліками. 16 березня прибув як доброволець у харківський військкомат та долучився до 127 бригади Харківської ТРО бойовим медиком.
Андрій брав участь в деокупації селища Великі Проходи Харківської області.
Пізніше він став заступником командира роти з морально-психологічного забезпечення стрілецької роти.
В останній місяць життя бойовий медик надавав допомогу військовим у Бахмуті. Одного разу за один день урятував вісім людей, за що був підвищений у званні до лейтенанта. Андрій евакуював, надавав першу медичну допомогу, за необхідністю оперував поранених.
![](https://static.wixstatic.com/media/8c62e9_f71978c6dbc64079a4fe9146b7045a17~mv2.jpg/v1/fill/w_149,h_147,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/8c62e9_f71978c6dbc64079a4fe9146b7045a17~mv2.jpg)
У Дніпрі писали про військового, в якого з голови під обстрілами дістали кулю. Саме Андрій Мельник витягнув того хлопця, надав першу допомогу, а вже у Дніпрі його хірурги оперували.
Рятуючи інших, Герой не зміг врятувати себе. Він загинув 5 травня під час виконання бойового завдання у Бахмуті. У захисника залишилася дружина.
![](https://static.wixstatic.com/media/8c62e9_1f9546d84e5e4375ba0349e0dceb3688~mv2.jpg/v1/fill/w_118,h_90,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/8c62e9_1f9546d84e5e4375ba0349e0dceb3688~mv2.jpg)
Нагороджений памʼятною медаллю «За оборону міста-героя Харків»
- нагороджений нагрудним знаком «Щит Териториальної Оборони ЗСУ (13.04.23).
Загинув 5 травня 2023 року під час виконання бойового завдання у м. Бахмут, Донецької області.
СМАРТ МЕДІА висловлює своє співчуття родині загиблого. Світла пам ять, Герої не вмирають.