top of page

у Дніпрі відбулась публічна дискусія

У понеділок, 11 березня, на телеканалі «Відкритий» команда «Смарт Медіа» провела дискусію щодо роботи волонтерів та волонтерських організацій у місті, їхніх потреб та запитах у взаємодії з владою, впливу на відбудову країни та допомоги військовим.  Серед запрошених гостей у студії були представники ОВА, волонтери, керівники громадських організацій.

Розмову розпочали із питань взаємодії волонтерів та влади. «Без підтримки волонтерів та громадських організацій владі було б складно виконати свої завдання. Дуже добре, якщо волонтери взаємодіють із громадськими організаціями, де їх навчають, наприклад, у роботі із маломобільними людьми», – сказав Юрій Петренко, заступник департаменту соціального захисту Дніпропетровської ОВА.

«Стосовно потреб волонтерів. Волонтерський штаб «Українська команда» займається допомогою військовим, цивільним та ВПО. Дуже велика потреба залишається у забезпеченні війська дронами, спорядженням. Якщо говорити про цивільне населення – в основному це їжа, одяг, інколи це допомога медичним закладам. У нас велика область і є багато лікарень окрім Дніпра, де не вистачає всього необхідного»,– продовжив розмову Віталій Жеганський, волонтер штабу  «Українська команда».

Ведуча дискусії Олександра Щукіна звернулась до гостей передачі із питанням: «Зараз усі помічають, що кількість донатів зменшилася, бо у людей немає грошей. Як мотивувати людей донатити?».

«Потрібно продовжувати працювати та вірити у те, що робиш. Я використала, щоб збирати донати під час повномасштабного вторгнення своїх книжкових героїв. Не лінуюся присвяти вдень чотири-пять годин, щоби люди читали, отримували позитивні емоції і хотіли підтримувати збори. Також потрібно звітувати за збори, щоб було видно на що пішли гроші», – розповіла письменниця Ганна Теряник, авторка історій про пса Кокса.

«Кінологи мого клубу зробили своїм собачкам на попону шеврон фонду та шеврон з QR-кодом та підписом: «Я доначу, а ти?». І кожен зветає увагу на шеврон. Так ми «розворушили» людей підтримувати збори. Наша волонтерська діяльність розпочалась з допомоги Харкову, де друзі на початку повномасштабного  вторгнення залишились без продуктів харчування», –  поділилася представниця кінологічної спільноти «Амулет України» Ірина Білан.

Членкиня громадської організації «Атаман», Оксана Кулик поділилася своїм досвідом волонтерства: «Наша організація працює із 2016 року, ми обєднали навколо себе військових, їхніх родин, ВПО. Ми обрали для себе три напрямки роботи: допомога військовим, дітям, та адресна допомога людям з інвалідністю І-ІІ груп. У Нікополі ми роздавали допомогу тим людям, які маломобільні та не можуть самостійно прийти за допомогою. На жаль  ми не отримали підтримки соціальних служб чи керівництва міста. Ті люди, які є в нашій базі, а це близько 1200 адрес, які залишаються у місті. На це владі потрібно звернути увагу».У підсумку учасники дискусії підтвердили тезу про те, що у тих містах, де влада та волонтери діють у партнерстві провадити діяльність значно легше, а також закликали місцеву владу комунікувати з громадськими організаціями та волонтерами та продовжити діалог у робочіій групі. 

Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID). ГО “СМАРТ МЕДІА” відповідальна за зміст публікації, але він не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду США.


コメント


bottom of page