top of page

Участь громадян у діяльності Координаційних рад при Харківському міському голові

Координаційна рада є дорадчо-консультативним органом, що діє на громадських засадах. До складу координаційної ради входять представники міської ради, активні представники громадського сектору, бізнесу, освіти, національних меншин тощо, також туди входить міський голова. Основною формою роботи координаційної ради є засідання, які проводяться за необхідності. Координаційна рада виконує коло важливих функцій, що забезпечують двосторонній процес (громадяни + влада) прийняття рішень. Отже вкрай важливою є громадська ініціатива щодо створення координаційних рад, а також активна участь громадян у їх діяльності.
До головних аспектів діяльності Координаційних рад належать такі:

1. Координаційні ради можуть виконувати різноманітні функції, такі як консультативна, дорадча, контрольна та представницька. Вони можуть надавати поради та рекомендації з різних питань, контролювати діяльність органів влади, представляти інтереси громади перед владними структурами тощо.

2. Члени координаційних рад можуть бути обрані або призначені з різних соціальних, економічних та професійних груп громадян. Зазвичай до складу входять представники громадських організацій, активісти, експерти та інші зацікавлені особи.

3. Завдання координаційних рад можуть варіюватися від міста до міста, вони можуть працювати над різними аспектами місцевого життя, такими як освіта, охорона здоров'я, транспорт, житлове господарство, розвиток місцевої економіки та інші.

4. Координаційні ради можуть мати можливість участі у прийнятті рішень, які стосуються їх сфери діяльності або інтересів. Це може включати участь у розробці місцевих програм, бюджетів, планів розвитку та інших стратегічних документів.

5. Координаційні ради допомагають забезпечувати прозорість та відкритість в діяльності органів місцевого самоврядування, сприяючи залученню громадськості до процесів управління.

6. Координаційні ради співпрацюють з місцевими органами влади, виконавчими комітетами та іншими владними структурами з метою спільного досягнення цілей розвитку місцевої громади.

Відповідно до інформації, яка розміщена у Реєстрі актів Харківської міської ради (http://kharkiv.rocks/reestr) при Харківському міському голові працюють 7 Координаційних рад:


1. Координаційна рада з питань міжнаціональних відносин при Харківському міському голові.

2. Координаційна рада з питань реалізації державної політики щодо попередження наркоманії.

3. Молодіжна рада при Харківському міському голові

4. Координаційна рада волонтерів при міському голові

5. Координаційна рада з питань взаємодії з громадськими організаціями ветеранів при Харківському міському голові 

6. Координаційна рада з питань внутрішньо переміщених осіб у місті Харкові.

7. Координаційна рада з питань соціального захисту дітей, попередження та протидії жорстокому поводженню з дітьми.

Долучення до роботи Координаційних рад при органах місцевого самоврядування в м. Харків може бути корисним як для особистого розвитку, так і для внеску в розвиток місцевого самоврядування та територіальної громади міста. Запропонуємо основні кроки, які дозволять громадянам долучитись до роботи цих рад:

1. З'ясуйте, які координаційні ради існують у м. Харків. Інформацію про це можна знайти на веб-сайті Реєстру актів Харківської міської ради (http://kharkiv.rocks/reestr).

2. Зв'яжіться з відповідальними особами в міській раді. Можна написати електронного листа або зателефонувати до відділу, який займається координаційними радами. Зазвичай, на веб-сайті органу місцевого самоврядування є контактна інформація (Департамент по роботі з громадськими об’єднаннями - (057)760-78-92).

3. У деяких випадках потрібно заповнити заявку або анкету на участь у роботі координаційної ради. Ця анкета може містити питання про ваш досвід, інтереси та мотивацію для участі (Портал «Прозорий офіс» - http://surl.li/upfor).

4. Підготуйте та подайте необхідні документи. Це можуть бути копії паспорта, резюме, мотиваційний лист, рекомендації тощо.

5. У деяких випадках вам можуть запропонувати пройти співбесіду або зустріч з членами ради, щоб оцінити вашу кандидатуру та відповісти на додаткові питання.

6. Після подання заявки та документів, можливо, доведеться почекати деякий час, поки вашу кандидатуру розглянуть та ухвалять рішення.

7. Якщо вашу кандидатуру буде затверджено, вам надішлють офіційне запрошення на засідання координаційної ради.

8. Відвідуйте засідання ради, активно долучайтеся до обговорень та ініціатив. Пам'ятайте, що активна участь передбачає не лише присутність на засіданнях, але й виконання певних завдань між зустрічами.

9. Беріть участь у навчаннях та семінарах для членів координаційних рад, щоб покращити свої знання та навички.

Долучення до координаційних рад може стати важливим кроком для тих, хто прагне зробити внесок у розвиток м. Харків, а також отримати цінний досвід у сфері управління та громадської діяльності.

 Цей матеріал опубліковано ГО СМАРТ МЕДІА в рамках Програми «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього матеріалу є винятковою відповідальністю СМАРТ МЕДІА та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Останні пости

Дивитися всі

ЯК дізнатись відповіді на питання?

Зразок запиту на публічну інформацію ЗА П И Тна отримання публічної інформації Відповідно до статті 34 Конституції України кожному гарантовано право на отримання, зберігання та поширення інформації. Г

Comments


bottom of page