top of page

Табір для молоді з комунікації реформ
Молодіжний табір Смарт Медіа: в Івано-Франківську студенти відзняли власне шоу

У суботу та неділю, 2-3 березня,  в Івано-Франківську відбувся Молодіжний табір Смарт Медіа для переможців освітнього квесту, який проводився у Тернополі, Івано-Франківську, Чернівцях, Хмельницькому, Дніпрі та Харкові серед студентської молоді.

Впродовж двох днів молодь мала можливість:

  • обговорити значення медіаграмотності при споживанні контенту у соцмережах; 

  • дізнатись про особливості процесу комунікації реформ;

  • взяти участь у написанні сценарію для телешоу, а потім зробити його на  телебаченні;

  • спілкуватись, дискутувати, ділитись власним досвідом.


Під час тренінгу із медіаграмотності, який проводила комунікаційниця організації Ксенія Косюк, учасники розповідали про вплив дезінформації на суспільну думку, власний досвід впливу ворожих ІПСО. Євген Савченко, переможець квесту у Чернівцях, поділився власними спостереженнями: «Раніше, до повномасштабного вторгнення, я справді вважав, що армія росії є дуже сильною. Дався взнаки наратив про другу армію у світі. Потім, розібравшись у темі, читаючи свідчення українських військових, я зрозумів, що ця «могутність» значно перебільшена, просто перед 24 лютого такі думки вміло «розганяли» проросійські боти у соцмережах». 

Підсумовуючи тренінг, Ксенія Косюк зазначила: «Більшість інформації ми черпаємо із соцмереж. Дуже важливо при цьому перевіряти новини, знати, хто стоїть за тим чи іншим виданням, використовувати фактчекінг. Для цього нам потрібні знання із медіаграмотності».

Наступним етапом табору було завдання написати сценарій для телешоу. «Учасники активно взялися обирати тему. Дискутували, розписували ролі, репетирували. На наступний день – зробили телешоу у студії місцевого каналу»,- розповіла керівниця ГО «Смарт Медіа» Олександра Щукіна

«Це для мене новий досвід: брати участь у зйомках. Ми склали програму шоу, де кожен міг висловити свою думку з питань інформаційної гігієни. За час перебування у таборі я змогла познайомитися із молоддю з різних куточків України», - сказала Роксолана Сапожнікова, переможниця квесту із Хмельницького.«Цей табір став для мене можливістю познайомитися із роботою Смарт Медіа із «перших уст», отримати знання щодо потреби комунікації реформ, адже часто зміни, які пропонує держава є складні та незрозумілі для пересічних людей. А тут, на тренінгу, розповіли як говорити про складне простою мовою», - поділилася своїми враженнями про подію Катерина Джурко, яка отримала перемогу в освітньому квесті у Дніпрі.

Наприкінці заходу найактивніші учасники отримали як відзнаку оригінальні чашки від Смарт Медіа та солодощі.


Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID). ГО “СМАРТ МЕДІА” відповідальна за зміст публікації, але він не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду США.


ความคิดเห็น


bottom of page