top of page

Смарт Реформи: у Хмельницькому відбулась презентація плін відбудови щодо викликів реформи освіти в умовах війни

У п’ятницю, 22 березня, команда «Смарт Медіа» презентували спільно напрацьований план дій із покращення втілення реформи освіти у Хмельницькому. Протягом вересня 2023 року та до березня 2024 року учасники, які перед тим брали участь у заходах «Смарт Медіа» обговорювали важливі освітні питання онлайн та зустрічались у зум-конференціях. В результаті – підготували план дій щодо роботи із викликами реформи у Хмельницькому.

Учасники виділили такі основні кроки у плані: 

  • зосереджувати фінансування та підтримки матеріальної бази на витрати із забезпечення зв’язку, комунікацій онлайн та облаштування сховищ, де це можливо;

  • пристосування освітньої програми до умов війни, комбінування онлайн та офлайн занять, оптимізація навчання, тестування навчальних програм, запозичення міжнародного досвіду;

  • активне залучення психологів до навчального процесу, взаємодії учнів та батьків; проведення тренінгів, навчань, ретритів для відновлення ментального здоров’я освітян;

  • підтримка та пошук додаткових можливостей, зокрема фінансового заохочення для молодих кадрів, випускників педагогічних закладів (гранти, міжнародні проекти).

Амбасадорка проєкту «Смарт Реформи», Марічка Карабин, сказала: «Попри труднощі, реформа освіти продовжує впроваджуватись в регіонах. Для кращої її реалізації потрібна спільна робота адміністрації школи, педагогів, учнів та батьків. Представлений план дій – це ті кроки, які варто зробити, щоб зберегти якість освітньої послуги».

Важливу роль у плані автори виокремили підтримці ментального здоров’я учнів. «Дистанційне заняття не може замінити живого спілкування учнів між собою та комунікації з вчителем. Це важливо розуміти при підготовці уроків, методиці їх подачі. Учням важко перебувати весь урок перед монітором», – поділилась своїм досвідом педагогиня Юлія Захарченко.

Також  учасниця групи, Катерина Момот, зауважила, що: «Учням та студентам складно справлятись із постійним стресом, спричиненим війною. А стан ментального здоровя впливає на рівень засвоєння нових знань та успішності. Добре, якщо школам вдається навчати офлайн».

«Важливим аспектом якісного навчання залишається облаштування безпечного простору, зокрема сховищ. Не усі школи мають його. Крім цього, сховища потребують облаштування, щоб учні за тривалої небезпеки могли там навчатись. Зараз у більшості випадків, якщо лунає тривога, то учні переходять у сховища, а урок завершується», – резюмувала Галина Хруленко, педагогиня.

У підсумку зустрічі учасники вирішили далі підтримувати спілкування у чаті та ділитись власним досвідом реалізації освітньої реформи у Хмельницькому.

Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID). ГО “СМАРТ МЕДІА” відповідальна за зміст публікації, але він не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду США.


Comments


bottom of page