top of page

Хмельничани обгворювали проблеми освіти в регіоні

У вівторок, 12 вересня, у Хмельницькому відбулася зустріч у рамках креативного заходу про реформи від СМАРТ МЕДІА щодо викликів питання освіти в області. Серед учасників події були вчителі, представники батьківського комітету, дошкільної освіти. Запрошеною гостею заходу була Ольга Кшановська, виконуюча обов’язки директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради.


Ключовими питаннями зустрічі стали:

- безпека дітей у навчальних закладах, облаштування сховищ;

- навантаженість на вчителів та вихователів, гігієна праці;

- приватні навчальні заклади та їх участь у навчальному процесі;

- фінансування шкіл та освітня субвенція.

У ході розмови працівники навчальних закладів розповіли про перевантаженість окремих дошкільних навчальних закладів та шкіл. Відповідно і завелика кількість дітей перебуває в укриттях, у разі оголошення повітряної тривоги. Також педагогам важко працювати у великих класах, сприяти тому, щоб всі учні були включені у навчальний процес. Як розповіла очільниця департаменту нові укриття вартісні у ціні і створення їх потребує тривалого процесу: документація, гроші, технічні характеристики, земельна ділянка.Проблема із виснаженням самих вчителів та вихователів допоки залишається відкритою. Деякі заклади справді перевантажені, але це зумовлене війною і нереально передбачити усі можливі перипетії воєнного часу. В той же час у селах школи закриваються тому, що немає дітей.


Непроста ситуація із приватними закладами. В області офіційно працюють три приватні школи та шість садочків. Але крім цього у місті діють офіційно незареєстровані садочки, які не мають відповідних документів, необлаштовані укриття. Тому, як рекомендує Ольга Кшановська, перед тим як віддавати дитину у приватний заклад, слід поцікавитись щодо його офіційної реєстрації.

Щодо питання із фінансовим забезпеченням працівників, то зі слів керівниці департаменту, доплати за престижність праці становлять 30 відсотків і фінансування здійснюється з міського бюджету. Це найбільші доплати у порівняні із сусідніми областями.

 

Друга частина заходу була присвячена візуалізації реформ та спілкуванню й обміном контактами. Заходи «Смарт медіа» допомагають людям знайти однодумців.

Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID). ГО «СМАРТ МЕДІА» відповідальна за зміст публікації, але він не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду США.

Comments


bottom of page