top of page

Хмельничани обгворювали проблеми освіти в регіоні

У вівторок, 12 вересня, у Хмельницькому відбулася зустріч у рамках креативного заходу про реформи від СМАРТ МЕДІА щодо викликів питання освіти в області. Серед учасників події були вчителі, представники батьківського комітету, дошкільної освіти. Запрошеною гостею заходу була Ольга Кшановська, виконуюча обов’язки директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради.


Ключовими питаннями зустрічі стали:

- безпека дітей у навчальних закладах, облаштування сховищ;

- навантаженість на вчителів та вихователів, гігієна праці;

- приватні навчальні заклади та їх участь у навчальному процесі;

- фінансування шкіл та освітня субвенція.

У ході розмови працівники навчальних закладів розповіли про перевантаженість окремих дошкільних навчальних закладів та шкіл. Відповідно і завелика кількість дітей перебуває в укриттях, у разі оголошення повітряної тривоги. Також педагогам важко працювати у великих класах, сприяти тому, щоб всі учні були включені у навчальний процес. Як розповіла очільниця департаменту нові укриття вартісні у ціні і створення їх потребує тривалого процесу: документація, гроші, технічні характеристики, земельна ділянка.Проблема із виснаженням самих вчителів та вихователів допоки залишається відкритою. Деякі заклади справді перевантажені, але це зумовлене війною і нереально передбачити усі можливі перипетії воєнного часу. В той же час у селах школи закриваються тому, що немає дітей.


Непроста ситуація із приватними закладами. В області офіційно працюють три приватні школи та шість садочків. Але крім цього у місті діють офіційно незареєстровані садочки, які не мають відповідних документів, необлаштовані укриття. Тому, як рекомендує Ольга Кшановська, перед тим як віддавати дитину у приватний заклад, слід поцікавитись щодо його офіційної реєстрації.

Щодо питання із фінансовим забезпеченням працівників, то зі слів керівниці департаменту, доплати за престижність праці становлять 30 відсотків і фінансування здійснюється з міського бюджету. Це найбільші доплати у порівняні із сусідніми областями.

 

Друга частина заходу була присвячена візуалізації реформ та спілкуванню й обміном контактами. Заходи «Смарт медіа» допомагають людям знайти однодумців.

Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID). ГО «СМАРТ МЕДІА» відповідальна за зміст публікації, але він не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду США.

Останні пости

Дивитися всі

Вакансія комунікаційного менеджера

Оголошуємо конкурс на посаду комунікаційного менеджера. Обов язки: ведення зовнішньої та внутрішньої комунікації по виконанню завдань проєкту. Навички: вміння писати аналітичні матеріали, володіння со

bottom of page