top of page

Смарт Реформи: у Харкові провели першій креативний захід з питань освітньої реформи

У середу, 13 вересня, у Харкові пройшла креативна зустріч у межах проєкту «Смарт Реформи» присвячена реформуванню освіти. та харківським реаліям освітнього процесу. В місті лунала тривога, але в бункері медіацентру “Накіпило” зібралися вчителі, представники батьківських комітетів, блогери, які пишуть на тему освіти. Завітав на подію заступник директора Департаменту освіти Харківської міськради Валерій Шепель.

Ключовими питаннями зустрічі стали:

  • безпека дітей у Харкові, які фактично знаходиться в зоні активних бойових дій та існування метро школи

  • Доля уроків російської мови в Харкові та вчителів російської мови

  • Майбутнє шкіл та садочків у Харкові та участь громадськості в реформі та її комунікації

Мільйоне місто Харків знаходиться в 40 кілометрах з кордону з рф. Ракети росіян сюди долітають менше ніж за хвилину. За такий час просто неможливо організовано спустити в бомбосховище велику кількість учнів. Саме тому садочки та більшість шкіл у Харкові продовжують працювати онлайн.

Але майже для тисячі харків’ян надали можливість навчатися по комбінованій системі, у першій світі метрошколі. У підземці відкрили 62 класи на 5 станціях метро.


Питання, наскільки безпечно дітям по декілька годин знаходиться в метро, наскільки сам шлях до метро безпечний, а головне наскільки довго буде ця катакомбна історія? Коли діти зможуть повернутися у Харкові до шкіл? - оголосив найактуальніші питання представник батьківської ради Олександр Зеленко


Валерій Шепель детально розповів про те як проходять заняття, про клімат, прибирання, обігрів приміщень. Про медичний та психологічний супровід дітей, а також підвіз їх до місця навчання шкільними автобусами у супроводі поліції, харчування. Не обійшлося під час обговорення й без теми вивчення російської мови та долі російських вчителів. Валерій Шепель зауважив, що більшість з них перекваліфікувалися, зокрема у вчителів початкових класів та української мови. Окрім того, Кабмін не забороняв вивчення російської мови як будь якої іноземної, й її можуть поставити в розклад, якщо весь клас буде “за”. Питання в тому, що харків’яни самі відмовляються від всього російського та вимагають спілкування державною.

Лунали питання про те, як потрапити до метрошколи та що далі? Адже таке навчання охоплює лише 2% харківських школярів.


Безпека дітей найголовніше, - наголосив Валерій Шепель, - й тому до кінця війни ми навряд чи зможемо говорити про відкриття садочків та шкіл у Харкові, часу, аби організовано спустити дітей у укриття немає. Так, планується будувати нові великі підземні укриття, пристосовані для навчання. Але навіть за умов мирного договору, цей договір з таким сусідом лише папір, тому всім прикордонним містам України потрібний захист, зокрема ПВО, потрібна демілітаризована зона з боку рф, інакше Україна не зможе розвівати свої міста, відбудова міста без закладів освіти для дітей не можлива, люди просто не повернуться. Й в цьому дуже важлива комунікація громадськості та влади, місцевого самоврядування. З початку війни ми бачимо підтримку людей, батьків, хотілось б щоб це продовжувалося та збільшилося.


Такі заходи, - відмітила переселенка з Донбасу Ірина Ольшанська, - це не просто комунікація з владою, це можливість почути один одного, зокрема й нас, нових членів громади, а тому дають надію на успішність освітної рефоми на місцях


Наприкінці учасники спробували візуалізувати майбутнє освіти в місті. “СМАРТ медіа” продовжить серію креативних заходів та дискусій в Харкові щодо освітньої реформи, долучайтесь! Не будь те осторонь свого майбутнього!


Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID). ГО «СМАРТ МЕДІА» відповідальна за зміст публікації, але він не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду США.Comments


bottom of page