У понеділок, 11 вересня, у Тернополі відбувся креативний захід «Смарт Реформи», де за спільним колом зустрілися викладачі, батьки, громадські активісти обговорити реформу освіти. Учасники обговорили проблеми освіти в області, що їх хвилюють: виклики дистанційного навчання, безпеки та якості освіти.
Основними темами, що викликали жваве обговорення стали:
- безпека учнів у період війни;
- людиноорієнтований освітній процес, важливість індивідуального підходу;
- якісне навчання іноземних мов;
- профорієнтація та профільне навчання;
- роль та місце батьківського самоврядування у системі освіти.
Запрошеною гостею події була Ганна Зварич, заступниця директора департаменту освіти та науки облдержадміністрації. Як слушно зазначила заступниця департаменту: «Усі комплексні проблеми вирішити буде складно, але давайте починати працювати над тими питаннями, які хвилюють Тернопіль».
Головним викликом у час війни залишається питання безпеки навчального процесу. Перед новим навчальним роком заклади освіти мали підготуватись до можливих небезпек, перевірити стан та відремонтувати укриття. А також забезпечити різні форми навчання: очну, дистанційну, екстернат та інші.
Керівниця громадської організації «АТОМ» у Тернополі, Ірина Яремчук запропонувала внести профорієнтаційний компонент у шкільну основу. Для цього, зі слів Ірини, варто включити в штатний розпис школи посади профорієнтатора. Фахівець мав би сприяти професійному визначенню учнів, організовувати спеціальні тренінги, консультації, екскурсії на підприємства чи організації для учнів. Це дозволило б учням більше дізнатися про професії, освітні можливості, зрозуміти свої вподобання та прагнення.
Важливою темою постало питання ролі батьківських комітетів, адже як слушно зазначила Наталія Дідух, головними замовниками освіти є батьки, а зараз роль батьківських комітетів зводиться до питання контролю та виконання певних технічних завдань.
У ході спілкування учасники вирішили об’єднатись у групу та оформити свої пропозиції в аналітичний документ, щоб потім, за посередництва громадської організації «Смарт Медіа», надіслати його до Міністерства освіти і науки України.
Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID). ГО «СМАРТ МЕДІА» відповідальна за зміст публікації, але він не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду США.
コメント