top of page

Смарт Реформи: у Тернополі відбулось обговорення освітньої реформи

У понеділок, 11 вересня, у Тернополі відбувся креативний захід «Смарт Реформи», де за спільним колом зустрілися викладачі, батьки, громадські активісти обговорити реформу освіти. Учасники обговорили проблеми освіти в області, що їх хвилюють: виклики дистанційного навчання, безпеки та якості освіти.


Основними темами, що викликали жваве обговорення стали:

- безпека учнів у період війни;

- людиноорієнтований освітній процес, важливість індивідуального підходу;

- якісне навчання іноземних мов;

- профорієнтація та профільне навчання;

- роль та місце батьківського самоврядування у системі освіти.


Запрошеною гостею події була Ганна Зварич, ­заступниця директора департаменту освіти та науки облдержадміністрації. Як слушно зазначила заступниця департаменту: «Усі комплексні проблеми вирішити буде складно, але давайте починати працювати над тими питаннями, які хвилюють Тернопіль».


Головним викликом у час війни залишається питання безпеки навчального процесу. Перед новим навчальним роком заклади освіти мали підготуватись до можливих небезпек, перевірити стан та відремонтувати укриття. А також забезпечити різні форми навчання: очну, дистанційну, екстернат та інші.Керівниця громадської організації «АТОМ» у Тернополі, Ірина Яремчук запропонувала внести профорієнтаційний компонент у шкільну основу. Для цього, зі слів Ірини, варто включити в штатний розпис школи посади профорієнтатора. Фахівець мав би сприяти професійному визначенню учнів, організовувати спеціальні тренінги, консультації, екскурсії на підприємства чи організації для учнів. Це дозволило б учням більше дізнатися про професії, освітні можливості, зрозуміти свої вподобання та прагнення.

Важливою темою постало питання ролі батьківських комітетів, адже як слушно зазначила Наталія Дідух, головними замовниками освіти є батьки, а зараз роль батьківських комітетів зводиться до питання контролю та виконання певних технічних завдань.
У ході спілкування учасники вирішили об’єднатись у групу та оформити свої пропозиції в аналітичний документ, щоб потім, за посередництва громадської організації «Смарт Медіа», надіслати його до Міністерства освіти і науки України.Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID). ГО «СМАРТ МЕДІА» відповідальна за зміст публікації, але він не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду США.

Останні пости

Дивитися всі

Вакансія комунікаційного менеджера

Оголошуємо конкурс на посаду комунікаційного менеджера. Обов язки: ведення зовнішньої та внутрішньої комунікації по виконанню завдань проєкту. Навички: вміння писати аналітичні матеріали, володіння со

bottom of page