top of page

Смарт Реформи: у Тернополі відбувся креативний захід з питань освітньої реформи

У вівторок, 24 жовтня, у Тернополі відбувся креативний захід «Смарт Реформи» щодо становища освіти у місті. Серед учасників події батьки, вчителі, керівники приватних навчальних закладів, громадські активісти. Запрошеною гостею заходу – Світлана Шпилик, доцентка Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя .


Ключовими питаннями зустрічі стали:

  • якість та перспективи вищої освіти, реформи та виклики;

  • становище викладачів та вчителів в освітньому процесі;

  • робота приватних навчальних закладів у місті: садочки та школи;

  • булінг та процес взаємодії вчитель-учень-батьки;

  • фінансування та матеріальне забезпечення шкіл.


У ході розмови учасники події дізнались про особливості функціонування вищих навчальних закладів та закладів середнього рівня акредитації. Обговорили питання платного навчання та стипендій і грантів для обдарованої молоді. Спікерка заходу розповіла про особливості пошуку роботи для випускників, труднощі взаємодії із роботодавцями. А також про підтримку навчальних заходів з боку держави.Як сказала Світлана Шпилик: «Більше фінансування потрібне давати тим закладам освіти, де кращі спеціалісти, а не просто, де більше викладачів. Це вже не працює. Потрібно підтримувати тих, хто показує кращі результати в акредитації, публікаційну активність. Такий розподіл державних коштів буде більш ефективним та результативним».


На заході представниця приватного закладу Тернополя «Школи майбутнього» – Інна Кіндратюк розповіла про роботу своєї школи: «У нас в школі пріоритетом є безпека учнів та створення безпечного простору. Всі класи обладнані камерами, де кожний із батьків може під єднатись і побачити як проходить урок. З учнями працюють психологи. Будь яку ситуацію розглядають із залученням усіх сторін: вчителів, учнів, батьків».


Продовжуючи тему безпеки у школах, учасники активно обговорили психологічний аспект відносин «вчитель-учень». Як поділилася власним досвідом Людмила Грабовецька: «В одній зі шкіл Тернополя мій син зустрівся з упередженим ставленням з боку вчителя. Всі способи вирішити ситуацію спокійно не вдавались. Довелось змінити начальний заклад на інший, де сину навчатись комфортно».


Також учасники заходу порушили питання доступності приміщення для людей з особливими освітніми потребами, як сказала Іванна Хоміцька: «У школах і університетах не враховують принципу універсального дизайну. Молодим людям важко пересуватись по приміщенню, коли у закладі є тільки пандус і то без належних вимог. А що робити, коли потрібно дістатись на другий поверх?»

У другій частині заходу, учасники малювали на тему освіти: абстракції, візерунки, замальовки.


Підсумком зустрічі стало те, що громадяни виявили бажання долучитись до робочої групи з освіти та продовжити комунікувати у чаті-телеграм.


Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID). ГО “СМАРТ МЕДІА” відповідальна за зміст публікації, але він не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду США.Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page