top of page

Рік роботи центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Харкові

Оновлено: 20 лип. 2021 р.


Дія.Бізнес – це національний проєкт із розвитку підприємництва, що має онлайн-портал і мережу центрів підтримки підприємців. Проєкт ініційований Міністерством цифрової трансформації України. Одна з цілей Мінцифри — створити в Україні сприятливі умови для розвитку бізнесу та перетворити нашу державу на країну підприємців, для цього був створений проєкт Дія.Бізнес.

Онлайн-портал Дія.Бізнес створений для того, аби підприємці знайшли необхідну інформацію для відкриття та ведення бізнесу. На онлайн-платформі для підприємців доступні: довідник, 100+ бізнес-ідей, шаблони необхідних юридичних документів для відкриття бізнесу, сервіси і програми підтримки для бізнесу, кейси українських підприємців, актуальні новини, безкоштовні онлайн-консультації (понад 65 видів консультацій), Національна онлайн-школа для підприємців, виставки в онлайн-форматі.

Рік тому, 1 липня 2020 року, в Харкові відкрили перший офлайн-центр підтримки підприємців Дія.Бізнес. За цей рік, попри 3 повні місяці локдауну та жорсткі карантинні обмеження, що тривали декілька місяців у Харківській області, в центрі провели майже 2000 консультацій і 400 подій, а сам центр відвідали майже 10 000 підприємців. Центр знаходиться за адресою вул. Сумська, 65.Сьогодні центри Дія.Бізнес відкрили ще в 5 містах: Харкові, Миколаєві, Одесі, для студентів і майбутніх підприємців — на базі КНУ ім. Т. Шевченка, у форматі консультаційного стенда — в Черкасах. Центри підтримки підприємців Дія.Бізнес відкриваються за ініціативи Мінцифри та за підтримки партнерів. На відкриття не використовуються бюджетні кошти. Партнерами та спонсорами, завдяки яким реалізовується проєкт у Харкові, стали Visa і ХУАВЕЙ УКРАЇНА.

Смарт Медіа завітали в центр, щоб дізнатись детальніше про роботу центру, а також про результати роботи за рік від Артема Платонова, директора Департаменту з цифрових навичок громадян Міністерства цифрової трансформації України, та Анастасії Кучерявої, керівниці центру підтримки підприємців Дія.Бізнес в Харкові.

Яка мета центру Дія.Бізнес в Харкові

Центр Дія.Бізнес має кілька цілей з розвитку підприємництва на Харківщині. Перш за все, ця ініціатива спрямована збільшення кількості зареєстрованого бізнесу в регіоні. Також центр працює для підтримки існуючого бізнесу: це надання фахових консультацій, допомога з поліпшенням процесів, продуктів, нових більш актуальних підходів. Дія.Бізнес прагне стати ефективним діалоговим майданчиком для спілкування представників малого та середнього бізнесу з представниками влади.Для кого центр Дія.Бізнес

Цей майданчик має кілька цільових груп, з якими ведеться робота: – для людей, які хочуть розпочати власну справу; – для власників мікро, малого та середнього бізнесу, які хочуть отримати професійну консультацію чи поліпшити професійні знання; – для дітей та підлітків, які хотіли би навчитись підприємництву.

70% послуг центру — безкоштовні для бізнесу. Решта 30% допомагають сплачувати оренду, заробітну плату команди, що працює в центрі підтримки підприємців.

Як працює центр?

Центр Дія.Бізнес складається з кількох зон:

– консалтинг-зона, де громадяни отримують безкоштовні консультації від фахівців на теми оподаткування, продажів, юридичних питань, масштабування та експорту; – pop-up-локація, де виробники можуть тестувати свій продукт, зібрати зворотній зв’язок на ціну, упаковку, функціонал та покращити свій продукт перед виходом на ринок; – event-зона, де відбуваються освітні події;

– коворкінг-зона, де можна орендувати робоче місце або локацію для власної події;

– кав’ярня та букшоп із бізнес-літературою.

Для всіх, хто вперше звертається до Дія.Бізнес за консультацією, проводять обов’язкову первинну консультацію. На ній хелпер (консультант) готує персональну дорожню карту розвитку, рекомендує можливості під запит, а також підкаже напрямок наступних консультацій. Після первинної консультації кожен може зареєструватись на будь-яку іншу спеціалізовану консультацію: з маркетингу, продажів, оподаткування та інших напрямків. Підприємці можуть консультуватися онлайн або офлайн — у центрах Дія.Бізнес. Всі консультації Дія.Бізнес безоплатні.Що зробив центр за рік?

Анастасія Кучерява, керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Харкові, поділилась, що найчастіше громадяни зверталися в центр Дія.Бізнес за первинними консультаціями, юридичною підтримкою, питаннями щодо оподаткування. Також питання про перехід бізнесу в онлайн стало особливо актуальним у період карантину.

Протягом року працювали з дітьми та підлітками, а спікери курсів поділились, що ідеї дуже креативні, а освітня програма допомагає розкритись через неформальний підхід, навчитись проектному підходу в діяльності, презентації свого продукту.

Стежити за новинами центру Дія.Бізнес у соцмережах:


Проект відбувається у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (НДІ) в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні» (U-RAP) за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID).


Публікація в рамках проекту “Реформи для громадян”.


Підготувала: Валерія Головачова

Comments


bottom of page