top of page

«Реформи для громадян: творимо освіту». Хмельницький

28 вересня у Хмельницькому відбувся захід у межах проєкту «Реформи для громадян», присвячений освітній реформі та тим викликам, які мають місце на сьогодні у галузі освіти. Під час зустрічі освітяни, батьки, вимушені переселенці та представники влади спілкувалися про виклики сьогодення – дистанційне навчання, підготовка та використання укриттів, психологічна допомога учням, інклюзивність, адаптація школярів, впровадження реформ в освіті.Саме завдяки неформальній атмосфері та інтерактивному заняттю – малюванню реформи, вдалося досягти невимушеного спілкування та порушити проблемні питання.

«Освіта в умовах війни – те, що турбує батьків та вчителів. Чи змогли регіони адаптувати освіту до надзвичайних умов? Головне у цьому, щоб не страждала якість освіти, знань. Дуже багато дітей, які не мали змоги піти до шкіл у своїх громадах через бойові дії та проживають у Хмельницькому. Завдання влади проводити діалоги з батьками, щоб забезпечити комфортну адаптацію на новому місці, що саме і відбувається на нашому заході. Діти малюють майбутнє України, у яке щиро вірять і воно неодмінно буде щасливим», – зазначила голова ГО «Смарт медіа» Олександра Щукіна.


Учасники заходу висловили думки з приводу удосконалення дистанційної освіти і, звісно, найнагальнішим для усіх є питання безпеки.


Ольга Кшановська, виконувачка обов’язків директора департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради, повідомила, що наразі майже усі школи міста працюють в офлайн форматі і лише два заклади з п’ятдесяти шести повністю дистанційно.


«Попри виклики війни, ми продовжуємо впроваджувати реформи, дві наші гімназії є пілотними у освітньому проєкті «Нова українська школа», наразі діти уже в шостому класі. Що стосується безпеки, то ми максимально підготували галузь, більшість шкіл функціонують в очному або змішаних формах. Щодо дітей з числа ВПО, на сьогодні заклади загальної середньої освіти відвідує 1324 учні і 435 дошкільнят, які відвідують дитсадки» – повідомила Ольга Кшановська.


Усі присутні висловили переконання, що подібні заходи, де відбувається комунікація усіх учасників навчального процесу – освітян, батьків, влади, сприяють вирішенню багатьох проблем, дають змогу озвучити пропозиції та долати труднощі.

Коментарі учасників заходу


Олена, вчитель з м. Покровськ (Донецька обл.) «Реформи впроваджуються на місцях освітянами та за допомогою активної батьківської спільноти. Хотілося, щоб ми більше спілкувалися. Потрібна взаємодія між містами, переймати та ділитися досвідом, необхідно долати бар’єри, щоб менші міста не відчували себе провінційними або гіршими. Тому нам цікаво що ваша оргніщація обговорює в інших містах,що там у Харкові наприклад чи у Києві. Також нам цікава цифрова трансформація у Тернополі ТВ їх досвід , бо окрім проблем освіти , наприклад , у нас поганий Інтернет умісті».Ольга, голова ГО “Батьківська ініціатива міста Хмельницького»

«Вважаю такі заходи потрібними, щоб у неформальній обстановці подискутувати, вислови свою думку. Хочеться змін в дистанційній освіті, щоб вона була якісною, розроблена і впроваджена на належному рівні. А також ми добиваємося змін щодо перевантаженості учнів, оскільки три години фізичної культури не враховується в загальне навантаження».

Костянтин, батько двох дітей

«Мене цікавить питання змін в освіті, я бачу чимало проблем, як батько учнів. Питання змін в освіті нагальні, які потрібно вирішувати кардинально та системно. У Хмельницькому такі заходи проводяться як на моюпам’ять вперше, вважаю шо треба частіше збирати людей та питати їх думки , я обов’язково буду долучатись та мої знайомі теж, просто не було часу шоб вникнути що це за Захід,наскільки цецікаво , не дуже вдалий час проведення, боробота, впевнений якщо будете робити тут часто, то все місто буде ходити будете нас виганяти».


Світлана, мати трьох дітей, сімейний лікар

«Оскільки я працюю з дітьми та їх батьками, я дуже часто знаю особисті проблеми цих людей, тож запровадження реформ у сфері освіти стосується і мене, як матері, так і моїх пацієнтів, з якими я безпосередньо спілкуюся». Віктор, громадський активіст

«Тема реформ надзвичайно на часі, особливо цікавить навчання дорослих та професійно-технічна освіта».


Олена, заступниця директора Луганського центру профтехосвіти

«Навчання дорослого населення має свої особливості, передовсім в умовах війни складнощі саме психологічного характеру. Люди мусять змінювати професію, вчитися новому. І на ці виклики ми теж маємо реагувати та їх враховувати, тому мені такі заходи дуже цікаві».


Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID). ГО “СМАРТ МЕДІА” відповідальна за зміст публікації, але він не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду США.

Останні пости

Дивитися всі

ЯК дізнатись відповіді на питання?

Зразок запиту на публічну інформацію ЗА П И Тна отримання публічної інформації Відповідно до статті 34 Конституції України кожному гарантовано право на отримання, зберігання та поширення інформації. Г

Comments


bottom of page