top of page

"Реформи для громадян" прес-конференція

«Реформи для громадян: а що в регіонах?»

Проект «Реформи для громадян», який ставить собі за мету комунікацію реформ на місцях, був напередодні презентований у прес-центрі «Накіпело». Представники медіа могли поспілкуватись як з організаторами проєкту –представниками ГО «СМАРТ МЕДІА», так й із представниками влади, які відповідають за втілення реформ на місця.


Проект з комунікації реформ "Реформи для громадян", створює умови та сприяє кращій комунікації влади з громадянами, підвищує їх зацікавленість до участі в реформах. У проєкті беруть участь 5 областей Сходу України (Харківська, Луганська, Донецька, Полтавська та Сумська).


На прес-конференції голова ГО «СМАРТ МЕДІА» Олександра Щукіна зазначила: «Дуже часто влада плутає слово комунікація з інформуванням. Тому що комунікація повинна мати зворотній зв`язок протягом двох років»


Її підтримали представники влади, які вже відгукнулись на заклик ГО «Смарт медіа» більш детально комунікувати з громадами.Зокрема заступниця директорки Північного департаменту НСЗУ Юлія Седая зазначила:

«Організаторки цього проекту влучно поєднали його учасників, адже медична реформа включає в собі ознаки інших – антикорупційної, диджиталізації – адже всі кошти, які ми направляємо у лікарні вони відповідають кількості лікарів та кількості та якості обкладання, й ми відомо багато переговорів з представниками місцевого самоврядування, якщо вони претендують на пакет інсульт, а в них немає пакетного обладнання»


Змінити це та зорієнтувати місцеві бюджети на медицину можуть самі громади, й проект "Реформи для громадян" також буде спрямований на створення позитивних кейсів, історій успіху такої комунікації. Відповідальні за втілення реформи цифрової трансформації в регіоні також зазначили про необхідність такої комунікації. «Громади по-своєму розуміють введення диджиталізації, - відмітив Артем Ткаченко, директор Департаменту цифрової трансформації регіону ХОГА, - дехто передовий, дехто не дуже розуміє з чого почати працювати. Саме тому спеціалістами нашого Департаменту ведеться щоденна робота з комунікації з представниками громад. Адже для режиму paperless майже все реалізовано, й Мінцифра робить все, щоб не люди бігали з паперцями, а дані між реєстрами».


Наскільки це зручно розповіла Галина Литвинець, директорка Департаменту цифрової трансформації ХМР, яка зазначила що Харків є одним з піонерів України у питаннях диджиталізації, адже ще з 2016 року міська рада почала займатися розробкою програмного забезпечення реєстру територіальної громади міста Харкова. Й тепер в електронному арсеналі харків’ян не лише питання реєстрації, а й сплати за комунальні послуги, можливість здійснити та сплатити паркування через телефон, тощо.


Про необхідність комунікації з громадами зазначила и представниця територіального управління НАБУ Майя Каштан. Адже люди повинні знати, що станом на кінець 2020 году понад 40 справ, які розслідувались тер управлінням НАБУ, перебувають на розгляді у Вищому антикорупційному суді, й боротьба з корупцією триваю. А тому громадяни мають звертатись до НАБУ, якщо їм відомо про здійснення корупційної діяльності у громадах, якщо йдеться про підслідність НАБУ.Повна трансляція прес-конференції: https://www.facebook.com/smartmediaKH/videos/224275145910556 Додаткова інформація комунікаційна менеджерка ГО «Смарт медіа» Ніколаєва Марина 0677846974 https://www.smartmedianews.org/ Відбувається у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (НДІ) в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні» (U-RAP) за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID)

Останні пости

Дивитися всі

Вакансія комунікаційного менеджера

Оголошуємо конкурс на посаду комунікаційного менеджера. Обов язки: ведення зовнішньої та внутрішньої комунікації по виконанню завдань проєкту. Навички: вміння писати аналітичні матеріали, володіння со

Comments


bottom of page