top of page

Освіту обговорили у Івано-Франківську

УІвано-Франківську відбувся креативний захід «Смарт Реформи» щодо становища освіти в місті. Серед учасників події були вчителі, представники батьківського комітету, дошкільної освіти. Запрошеними гостями заходу були Ольга Шендрик, заступник директора з організаційних питань змісту освіти та інновацій Департаменту освіти та науки, а також Світлана Авраменко заступниця директора Департаменту освіти Івано-Франківської міської ради.


Ключовими темами зустрічі стали:

  • Оцінювання знань у НУШ;

  • Питання відповідальності навчального закладу за дитину у школах відповідно до нових умов воєнного стану;

  • Профорієнтаційна робота зі студентами ВПО.


Про роботу НУШ, виступила Ольга Шендрик, та сказала : «Шостий рік впроваджується програма НУШ. За цей період роботи педагоги детально опрацювали та реалізовують на практиці нові підходи в оцінюванні навчальних досягнень учнів початкової школи.У 1-2 класах - вербальне оцінювання, у 3-4 класах - або вербальне, або рівневе - рішення приймає педагогічна рада закладу освіти. Проблемних питань у педагогів щодо оцінювання учнів не виникало. Батьки висловлюють пропозиції повернутися до бального оцінювання».

Також заступниця директора департаменту зазначила, що повернути бальне оцінювання, можна рішенням педагогічної ради, адже відповідно до статті 17 Закону України “Про повну загальну середню освіту” заклад освіти може застосовувати власну шкалу оцінювання, яка переводиться в національну:

«Педагогічна рада може прийняти рішення про застосування іншої шкали оцінювання, але в підсумковому оцінюванні її необхідно переводити в національну, тобто в рівневу».Окрема увага приділялась питанню залучення громадян до впливу на навчальний процес , зокрема гостя заходу Марія зазначила: «Учнівське самоврядування має також приймати участь та реагувати на зміни у процесі навчання. Окрім того, треба працювати з батьками, батьківськими комітетами».


Обговорювалось також питання, чому важливо залучати молодь до таких заходів. Учасниця заходу Юлія відповіла: “Якщо молодь буде робити якісь кроки до зміни того що їх тривожить, це обов’язково вплине на майбутнє їхнього навчання”.

Амбасадор “Смарт Медіа” Михайло наприкінці заходу зазначив “Оскільки багато учасників були представниками молоді, то вони виявили бажання продовжити свою активність у наступних заходах та збільшити кількість до 2-3 на місяць ".


У другій частині заходу учасники малювали, і обмінювались контактами.

Підсумком стало те, що громадяни виявили бажання долучитись до робочої групи з освіти, щоб надалі комунікувати, піднімати питання, і брати участь в робочій групі з написання національного полісі.Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID). ГО “СМАРТ МЕДІА” відповідальна за зміст публікації, але він не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду США.Comentarios


bottom of page