top of page
Фото автораSMART MEDIA

Новий зелений навчальний рік з EU Youth Cinema: Green Deal

Проєкт EU Youth Cinema: Green Deal (Молодіжне кіно ЄС: Зелений курс) цієї осені вступає у свою другу фазу, яка передбачає появу нової стримінгової платформи, розширену добірку найсучасніших європейських фільмів на тему довкілля, води та сталого розвитку, а також залучення нових країн-партнерів.



Стала Європа в основі

Після двох успішних років навчання та підвищення обізнаності молоді з питань екології та сталого розвитку в Австрії, Хорватії, Північній Македонії, Румунії та Словенії, EU Youth Cinema: Green Deal цієї осені розпочне свій другий випуск. Ця новаторська ініціатива ставить сталу Європу в центр своїх унікальних освітніх пропозицій. Завдяки мультикультурному підходу та інноваційній багатомовній стримінговій платформі, якою керує новий партнер проєкту - компанія Cincopa, проєкт робить значний внесок у розуміння та усвідомлення кліматичної стратегії ЄС. Платформа може похвалитися ретельно відібраною колекцією з понад 50 європейських фільмів, доповненою відвідуванням кінотеатрів, сучасними навчальними матеріалами, семінарами та дискусіями. Ця цілорічна освітня програма спрямована, зокрема, на вирішення екологічних викликів для молоді, популяризацію екологічних звичок та заохочення до здорового, більш сталого способу життя.

Другий випуск EU Youth Cinema: Green Deal організовують ГО «Інноваційна Генерація» (Україна), LET'S CEE Film Festival (Австрія), EPEKA (Словенія), Go Green (Північна Македонія) та Chapter 4 Communications (Центрально-Східна Європа/Південно-Східна Європа). Проєкт фінансується насамперед фондом «Креативна Європа», Федеральним міністерством Австрії з питань клімату, навколишнього середовища, енергетики, мобільності, інновацій і технологій, а також Віденською страховою групою (VIG) з її місцевими брендами, зокрема KNIAZHA, KNIAZHA LIFE та USG. Додаткову суттєву підтримку надають Товариство збору аудіовізуальних медіа (VAM) та Cineplexx, ексклюзивний партнер кінотеатрів у 11 країнах і 33 містах.

«Неушкоджене екологічне та соціальне середовище має важливе значення для повноцінного життя та успішної економічної діяльності. Тому сталий розвиток має бути в інтересах усіх нас перед обличчям прогресуючої зміни клімату. Такі ініціативи, як EU Youth Cinema: Green Deal роблять важливий внесок у поширення знань і підвищення обізнаності про кліматичну стратегію ЄС. Ми раді підтримати їх, тим більше, що сталий розвиток також є невід'ємною частиною нашої бізнес-моделі», - говорить Хартвіг Льоґер, генеральний директор Vienna Insurance Group.

Розширення горизонтів в Україні та за її межами

Спираючись на успіх початкового етапу, цієї осені проєкт розширюється і до нього приєднуються нові країни-партнери та нові європейські регіони: Україна, Албанія, Боснія і Герцеговина, Греція, Чорногорія, Сербія та Південний Тіроль. Вчителі та освітяни з цих країн тепер можуть зареєструвати свої класи або молодіжні групи для доступу до кіноплатформи, кінопоказів і дидактичних матеріалів відповідними національними мовами, включаючи українську. Усі вчителі та викладачі можуть безкоштовно зареєструватися на сайті https://youth-cinema.eu/ua, щоб переглядати всю колекцію «зелених» фільмів, зустрічатися онлайн з експертами з питань екології та обговорювати нагальні глобальні виклики.

У складних умовах українського суспільства, яке сьогодні бореться за незалежність і чинить опір агресору, особливого значення набуває підвищення рівня екологічної свідомості сучасної молоді, забезпечення освітніми ресурсами та практичними інструментами навчання молодих людей принципам сталого розвитку.

«Завдяки цьому проєкту тисячі українських вчителів, викладачів, студентів і школярів отримають доступ до інноваційної європейської платформи, яка значно полегшить здобуття корисних екологічних знань і навичок відповідального споживання. Разом із нашими партнерами ми раді повідомити про початок впровадження в Україні проєкту, який допоможе українській молоді навчатись і брати активну участь у повоєнному відновленні нашої країни, розбудові світових моделей сталого розвитку з урахуванням глобальних і локальних кліматичних змін», - наголосив Володимир Сергеєв, Голова громадської організації «Інноваційна Генерація» (Україна, м. Харків).

Погляд на воду по-іншому

Окрім перезапуску стримінгової платформи, до програми постійно додаватимуться нові європейські документальні фільми. Кінопрограма також узгоджуватиметься з кампанією ЄС #WaterwiseEU, розпочатою у травні, яка фокусується на водній стійкості та підвищенні обізнаності про важливість води як життєво важливого ресурсу.

 

Серед виділених фільмів:

  • "INTO THE ICE" («У лід») (2022): Німецько-данський документальний фільм Ларса Остенфельда, який слідує за трьома провідними дослідниками льодовиків углиб льодовикового щитаГренландії.

  • "UNTIL THE LAST DROP" («До останньої краплі») (2023): Польський документальний фільмЕви Еварт, що показує жахливий стан європейських річок та надзвичайні зусилля активістів, спрямовані на їхній захист.

  • "LAKE OF APPLES" («Яблучне озеро»): Короткометражний фільм Тамари Котевської таЛюбомира Стефанова, знятий у співпраці з Програмою розвитку ООН, висвітлює руйнування тавідновлення регіональних екосистем, таких як озеро Преспа в Північній Македонії, Албанії таГреції.

  • Інші фільми, що заслуговують на увагу: "TIME FOR UTOPIAN IDEAS" («Час утопічних ідей»)(2018), "START UP FOR A REASON" («Починай не просто так») (2022), "ACTIVIST," («Активіст») та "LA BUENA VIDA" («Гарне життя») (2015).

Ці фільми та супровідні навчальні матеріали підходять для широкого кола предметів, включаючисуспільствознавство, географію, біологію, філософію та іноземні мови, що робить їх придатними длярізних освітніх рівнів.

Глобальна «зелена» подорож

Таким чином, EU Youth Cinema: Green Deal пропонує добірку фільмів та мультимедійного контенту, доступних без реєстрації для глобальної аудиторії. Будь-хто та будь-де може переглянути захоплюючі європейські фільми та вирушити у «зелену» подорож, відвідавши сайт www.euyc.green.

 

Контактна особа:

Роман Нестеренко

Менеджер проєктів ГО «Інноваційна Генерація»

+380997044802

Comments


bottom of page