top of page

Зустріч з освіти у Харкові: долучились експерти та представники влади.

У Харкові при організаційній підтримці Харківського медіахабу пройшла креативна зустріч у межах проєкту «Смарт Реформи» присвячена реформуванню освіти. та харківським реаліям освітнього процесу. Зустріч була присвячена реформуванню шкільної освіти. Забралася дійсно експерта спільнота - члени батьківських комітетів всіх районів міста, вчителі, науковці. Департамент міськради представляла заступниця директорки Ірина Тарасенко.


Наразі в Харкові працює метрошкола, ми готуємо до відкриття нові класи на станції Академіка Павлова, адже на освіту онлайн попит значний, але йдеться все одно про охоплення 2% учнів. Щоб кожна школа могла проводити для всіх своїх учнів заняття онлайн Харкову потрібні підземні школи у кожному районі. Наразі будується перша, - розповіла заступниця директорки Департаменту освіти Ірина Тарасенко.


Без офлайн навчання ми втрачаємо дітей, вони просто не спілкуються між собою, - зазначила учасниця зустрічі, - директорка харківського ліцею №11 імені Данила Дідіка Світлана Проценко, - вони не спілкуються, мешкають у своїх соціальних бульбашках, а тому іноді вони відсторонені навіть від того, що відбувається в країні. Крім того, ми втрачаємо вчителів, які не витримують перенавантаження: вроки онлайн, потім консультування на платформі, потім перевірки, підготовка та ще консультації тих, хто за кордоном. Вчителі не готові працювати в чотири зміни та звільнюються.


Учасники зустрічі домовилися про те, що вони будуть лобіювати перед владою виділення грошей для будівництва підземних шкіл, а також написання нових санітарних та протипожежних нормативів для шкіл укриттів. Адже наразі цих документів в Україні не існує.

Безумовно, головні наші теми сьогодні це безпека, - зазначила мати двох дітей, голова батьківської ради Харкова Лариса Манерко, - але ми повинні говорити ще про оптимізацію шкільної програми, щоб було зменшення навантаження, але не шляхом зниження якості знань, про підготовку вчителів фізкультури та Захисту України, яких наразі не вистачає, про реальну інклюзію, та про підготовку нормативної бази фінансування харчування дітей в школах.
Учасники зустрічі домовились продовжити роботу над законодавчими пропозиціями в робочій групі, а своє майбутнє щодо освіти у Харкові намалювали.


Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID). ГО “СМАРТ МЕДІА” відповідальна за зміст публікації, але він не обов'язково відображає погляди USAID або Уряду США.Comments


bottom of page