top of page

Діалог з владою: як висловити свої побажання та вплинути на рішення» (Питання взаємодії громадян і депутатів міської ради)

У демократичному суспільстві взаємодія громадян з депутатами місцевих рад є важливим аспектом управління та розвитку громади. Депутати міської ради є представниками своїх виборців, і їх обов'язком є враховувати інтереси громади при прийнятті рішень. Ефективна взаємодія між громадянами і депутатами допомагає покращити якість життя у місті, забезпечити прозорість і підзвітність влади, а також сприяє активній участі громадян у місцевому самоврядуванні.Депутати міської ради обираються громадянами на місцевих виборах для представлення їхніх інтересів. Вони беруть участь у розробці та прийнятті місцевих законів, бюджетів, програм розвитку та інших важливих рішень. У своїй діяльності депутати міської ради повинні:

1. Вислуховувати своїх виборців, враховувати їх пропозиції та побажання.

2. Брати участь у сесіях міської ради, засіданнях комісій та робочих груп.

3. Ініціювати розгляд питань, важливих для територіальної громади, та підтримувати проєкти, що сприяють її розвитку.

4. Звітувати перед виборцями про свою діяльність, досягнення та використання бюджетних коштів.


Досвід демонструє, що існує декілька ефективних каналів для результативної взаємодії громадян і депутатів:


1. Регулярні зустрічі з виборцями дають можливість депутатам безпосередньо спілкуватися з громадянами, вислуховувати їхні проблеми та пропозиції, а також інформувати про свою діяльність і досягнення.

2. Депутати проводять прийоми громадян у своїх приймальнях, де кожен може звернутися з особистими питаннями, скаргами або пропозиціями. Розклад прийомів зазвичай оприлюднюється на офіційному сайті міської ради та в місцевих ЗМІ (http://surl.li/upaaa).

3. У сучасних умовах онлайн-спілкування стає все більш популярним. Депутати можуть використовувати соціальні мережі, електронну пошту та офіційні веб-сайти для комунікації з громадянами. Це дозволяє швидко реагувати на запити та інформувати про актуальні події.

Запропонуємо декілька базових принципів для громадян щодо налагодження конструктивної взаємодії з депутатами:

1. Активність та поінформованість (Постійно слідкуйте за діяльністю міської ради, депутатів міської ради та місцевими засобами масової інформації. Регулярно відвідуйте зустрічі, слухання та інші заходи, де ви можете висловити свою думку).

2. Підготовка до зустрічей (Для зустрічей з депутатами намагайтеся підготувати конкретні питання або пропозиції. Завжди чітко формулюйте свої думки та аргументуйте свою позицію. Це допоможе депутатам краще зрозуміти вашу проблему та знайти ефективне рішення).

3. Залучення підтримки інших громадян (Пам’ятайте! Це ваше право - об’єднуватися з іншими громадянами та організаціями, які поділяють ваші інтереси. Спільні дії та колективні звернення мають більший вплив на депутатів та можуть сприяти більш швидкому вирішенню питань).

4. Толерантність та ввічливість (Важливо дотримуватися конструктивного та ввічливого тону. Висловлюйте свою думку чітко, але з повагою до співрозмовника. Це сприятиме більш ефективній комунікації, взаєморозумінню та налагодженню позитивного клімату під час спілкування).


Взаємодія громадян і депутатів міської ради є ключовим елементом розвитку демократичного суспільства. Активна участь громадян у місцевому самоврядуванні сприяє прозорості та підзвітності влади, покращенню якості життя в місті та вирішенню важливих соціальних питань. Використовуючи різні канали комунікації та дотримуючись конструктивного підходу, громадяни можуть ефективно впливати на діяльність депутатів та сприяти розвитку своєї громади.

 Цей матеріал опубліковано ГО СМАРТ МЕДІА в рамках Програми «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього матеріалу є винятковою відповідальністю СМАРТ МЕДІА та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Останні пости

Дивитися всі

ЯК дізнатись відповіді на питання?

Зразок запиту на публічну інформацію ЗА П И Тна отримання публічної інформації Відповідно до статті 34 Конституції України кожному гарантовано право на отримання, зберігання та поширення інформації. Г

コメント


bottom of page