top of page

ГРОМАДЯНИ ТА ВІДБУДОВА ХАРКОВА

У 2023 році Харківською міською радою було затверджено рішення про Програму комплексного відновлення території Харківської міської територіальної громади (Див. Про розробку проєкту Програми комплексного відновлення території Харківської міської територіальної громади (city.kharkiv.ua)).

Програма комплексного відновлення території Харківської міської територіальної громади є ключовим інструментом для забезпечення сталого розвитку та відновлення міста після військових дій. Вона спрямована на реконструкцію інфраструктури, відновлення економіки, покращення соціальних умов та забезпечення безпеки мешканців.


Безумовно, розробка такого важливого для громадян документу не може обійтися без участі самих громадян. До речі, вищезгадуваним рішенням така участь передбачена.


Так у п. 4.7. рішення зазначено, що необхідно вжити заходи для забезпечення оприлюднення проєкту Програми для подальшого отримання пропозицій від громадян у зазначені строки із зазначенням строків надання пропозицій громадськості. Проєкт Програми оприлюднюється на офіційному сайті Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету до Департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міської ради. Зацікавленим громадянам важливо знати, що пропозиції до Програми приймаються у період не менше 15 календарних днів з дня оприлюднення відповідного проєкту. Після цього пропозиції реєструються і розглядаються на засіданні спеціально створеної робочої групи. Робоча група розглядає і спірні питання, які обов’язково мають бути узгоджені із громадськістю шліхом розгляду на засіданні робочої групи. З огляду на вищевикладене, принципово важливим є дві форми участі громадян у розробці Програми комплексного відновлення території Харківської міської територіальної громад, а саме: 1) уважне ознайомлення з проєктом Програми та подання пропозицій; 2) участь у складі робочої групи та її засіданнях (ПОЛОЖЕННЯ про робочу групу з питань розробки Програми комплексного відновлення території Харківської міської територіальної громади http://surl.li/upamq).

У межах цих форм участі громадяни можуть:


По-перше, уважно вивчити всі розділи проєкту Програми, зокрема ті, що стосуються конкретних районів компактного проживання або аспектів реалізації Програми, які найбільше цікавлять мешканців. Після ретельного аналізу йде наступний крок, а саме - підготовка пропозицій та зауважень. Пропозиції можуть стосуватись таких напрямків, як інфраструктура, соціальні програми, економічні заходи тощо. У свою чергу, пропозиції можна подати через електронну форму на веб-сайті міської ради, електронною поштою або в письмовій формі до відповідного відділу. Важливо дотримуватися встановлених термінів та правил подання пропозицій.


По-друге, приймати участь у складі робочої групи. Міська рада зазвичай оголошує про формування робочих груп через офіційний веб-сайт, соціальні мережі та місцеві медіа. Активні громадяни мають відстежувати такі оголошення для своєчасного подання заявки на участь. Вже, власне, для участі у робочій групі необхідно подати заявку, в якій зазначити свою мотивацію, досвід та інші релевантні дані. Заявки зазвичай приймаються в електронному вигляді або письмово. У подальшому міська рада або відповідний підрозділ проводить відбір кандидатів до робочої групи на основі поданих заявок. Відбір може включати інтерв'ю або оцінку резюме. Обрані члени робочої групи повинні підготуватися до засідань, ознайомитися з порядком денним, матеріалами для обговорення та підготувати свої пропозиції та питання. На засіданнях робочої групи громадяни мають можливість брати участь в обговореннях, висловлювати свою думку, пропонувати рішення та підтримувати конструктивний діалог з іншими членами групи та представниками міської влади. Після засідань робочої групи громадяни можуть продовжувати співпрацювати, беручи участь у подальших обговореннях та нарадах, а також інформуючи громаду про результати роботи групи через соціальні мережі та інші комунікаційні канали.



Також хочемо звернути увагу, що зараз на сайті Харківської міської ради триває опитування громадян щодо Генерального плану міста Харкова (Генеральний план міста Харкова (google.com)), ініційоване британським архітектором лордом Норманом Фостером. Опитування проводиться для того, щоб краще зрозуміти, як Харків жив до війни, а також з’ясувати потреби та ідеї містян стосовно того, як зробити місто кращим. Громадянам не можна ігнорувати це опитування, важливо долучитися і бути активними у обговоренні, адже хто, як не ми самі, якнайкраще бачить перспективи свого рідного міста?

 



Цей матеріал опубліковано ГО СМАРТ МЕДІА в рамках Програми «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього матеріалу є винятковою відповідальністю СМАРТ МЕДІА та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Останні пости

Дивитися всі

ЯК дізнатись відповіді на питання?

Зразок запиту на публічну інформацію ЗА П И Тна отримання публічної інформації Відповідно до статті 34 Конституції України кожному гарантовано право на отримання, зберігання та поширення інформації. Г

コメント


bottom of page