top of page

Відбудова України: у Харкові запустили рестарт


Відбулося це не в самому прикордонному мегаполісі, а в Києві, де тему відновлення міс наразі та обговорювали на самому високому рівні та за участі міжнародних очільників міністерств, міжнародних експертів, інвесторів.


Попередня оцінка руйнувань Харкова на сьогодні 9 млрд. доларів. Таких грошей немає ані в міському, ані в державному бюджеті. Завдяки Офісу Президента, уряду, Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури торік вдалося відновити 200 багатоповерхових будинків, а цього року в роботі - ще 68 об'єктів. Але цього недостатньо, руйнування масштабніші. Поки в харківській мерії навіть не говорять про кінцеві строки відновлення найбільш постраждалого району – Північної Салтівки. Тривають експертизи, які скажуть які будинки зносити, які ні.


«Але ми не будемо чекати поки закінчиться війна, - наголосив Ігор Терехов, - про відновлення країни та міст вже потрібно говорити вже зараз, шукати інвесторів вже зараз. Ми максимально відкриті для співпраці».


На форумі харківська влада продемонструвала серію проектів, які пропонують інвесторам. Від архітектурного оновлення міста над яким працюють разом з міжнародної групою фахівців під керівництвом Нормана Фостера,таких как Лопанська набережна. До створення інвестиційного клімату в окремих сферах бізнесу, таких як IT. Представників центральної влади харків’яни запросили своїх поручителем.


Народний депутат, керівник фракції "Слуга Народу" у Верховній Раді Давид Арахамія пропонує інвесторам заходити до Харкова саме зараз.


"З огляду на місцезнаходження Харкова, це привабливий ринок для інвесторів. Але страх, що він розташований біля кордону, був великий. Але серед інвесторів є поняття "великий ризик - велика винагорода". Перший інвестор - це держава, вона відіграватиме вирішальну роль. З Харкова у нас велика кількість депутатів, і це потужне лобі.З погляду приватних інвесторів, Харків привабливий.Я кажу інвесторам: заходить бізнес, який коштує 1 долар.Як тільки війна скінчиться, він коштуватиме три долари, а коли ми вступимо до ЄС, - П'ять доларів", - сказав Арахамія.

Останні пости

Дивитися всі

ЯК дізнатись відповіді на питання?

Зразок запиту на публічну інформацію ЗА П И Тна отримання публічної інформації Відповідно до статті 34 Конституції України кожному гарантовано право на отримання, зберігання та поширення інформації. Г

Comments


bottom of page